Rok 2019 będzie wyjątkowo bogaty w wydarzenia alkoholowe różnej maści. Przedstawiamy wam zatem nasz (Subiektywny) Kalendarz Imprez 2019!

Festiwali przybywa z roku na rok. Jedne się, co prawda, wykruszają, ale na ich miejsce wykwitają następne. Mamy festiwale whisky, rumów, piw, win. Sporo tego jest.

Chcielibyśmy przestawić wam więc nasz subiektywny kalendarz imprez na ten rok. Przez subiektywny mamy na myśli, że festiwale są zgodne z naszą linią (whisky, malternatywy, mocne piwo) i są to imprezy na których byliśmy lub się wybieramy. Nie będzie zatem dowodzenia wyższości Whisky Live London nad TWE Whisky Show, bo nie wiemy, które lepsze, zatem nie polecamy żadnego. Nie będziemy też zachęcać do festiwali winiarskich, bo na winach niewzmacnianych się nie znamy i mało nas też one interesują.

Pomijamy także w zestawieniu degustacje klubowe (nawet te duże) organizowane przez Best of Whisky, Boat City Whisky Club, The Taste of Whisky i inne podmioty. Są to wydarzenia bardziej kameralne i odbywające się już w konkretnych społecznościach.

Nie będziemy też was zanudzać naszą miłością do Jerez, więc Feria de Jerez i Fiesta de Vendimia też się nie znajdą w kalendarzu.

Nasz kalendarz na ten roku składa się zatem z większych imprezy krajowych uzupełnionych o kilka najbliższych imprez zagranicznych.

Zapraszamy!

(Subiektywny) Kalendarz imprez 2019:

Marzec

9.03. – Whisky & Friends

WWW
FB

Lokalizacja: Warszawa, Renaissance Warsaw Airport Hotel
Bilety: 80zł

Sezon już od kilku lat otwiera młodsza z imprez organizowanych przez M&P. Wydarzenie skupia się głównie wokół marek z portfolio M&P Alkohole i Wina Świata. Ofertę festiwalową uzupełniają zaproszeni goście (Diageo, LVMH, Brown Forman, MV Poland). W tym roku impreza zmienia miejsce na siostrzany hotel lotniskowy, ale o lepszych warunkach.

23.03 – Beer Geek Madness 7

FB

Lokalizacja: Wrocław, Zaklęte Rewiry
Bilety: 149-199zł

Impreza zupełnie inna od pozostałych piwnych festiwali. Jest to pierwszy polski festiwal, który zaproponował koncept znany z festiwali whisky. Płaci się za bilet, potem degustuje bez ograniczeń. Każda edycja posiada jakiś motyw przewodni, a browary są zobowiązane przygotować specjalne, premierowe piwo.

30.03 – Silesian Whisky Festival

FB

Bilety: 99zł
Lokalizacja: Katowice, Fabryka Porcelany

Festiwal organizowany przez Simon Says Whisky będący rozwinięciem formuły Whisky & Food Festiwal w Mikołowie. Sielankowa i swojska impreza przekształca się w pełnoprawny, duży festiwal whisky

Kwiecień

4-6.04 –  Warszawski Festiwal Piwa 10

WWW
FB

Bilety: 15-98zł
Lokalizacja: Warszawa, Stadion Wojska Polskiego (Legia)

Kolejna już edycja jedynego piwnego festiwalu odbywającego się co pół roku. Świetna lokalizacja, klimat i najważniejsze browary z najlepszymi piwami.

27-28.04 –  Limburg Whisky Fair

WWW
FB

Bilety: 10€
Lokalizacja: Limburg, Josef Kohlmaier Halle (Limburg Townhall)

Festiwal dla największych whisky geeków. Długa lista wystawców, długa lista wypasionych butelek i długie kolejki. Limburg to niezmiennie raj jeżeli chodzi o naszą część Europy. W przeciwieństwie do naszych festiwali odbywie w formule niemieckiej: w cenie kieliszek i wszystkie dramy płatne.

 

Maj

10-11.05 – Luxury Carnival Warsaw

WWW
FB

Bilety: 150-750zł
Lokalizacja: Warszawa, EXPO XXI

Jest to nie tyle festiwal whisky, co po prostu festiwal dóbr luksusowych. Będą luksusowe samochody, moda, zegarki, dodatki i oczywiście alkohole. Tych ostatnich będzie całkiem sporo, bo swoją obecność zapowiedzieli Brown Forman, Diageo, Pernod Ricard, William Grants&Sons/CEDC, Remy Cointreau. Szampanów i luksusowych wódek nawet nie liczymy.

11.05 – Show Rum Warsaw

WWW

Bilety: ?
Lokalizacja: Warszawa, Centrum Praskie Koneser

Side project przy Whisky Live Warsaw odpowiadający na coraz większe zainteresowanie rumami i drugi polski festiwal rumowy w ogóle. Będzie to przede wszystkim gratka dla wszystkich fanów malternatyw takich jak rum, tequila, cachaca. Będziemy mogli się spodziewać ponad 25 wystawców z kraju i zagranicy, dobrej organizacji i klimatycznego miejsca.

18.05 – Whisky Day Cracow

WWW
FB

Bilety: 89 zł
Lokalizacja: Kraków, Forty Kleparz

Największa polska impreza towarzysząca obchodom World Whisky Day odbywać się będzie w tym roku po raz trzeci. Sporo wystawców, bardzo klimatyczne miejsce i stary Kraków. W tym roku musimy się pojawić.

Czerwiec

 

7-8.06 – Rum Love Festiwal

WWW
FB

Bilety: 80-500zł
Lokalizacja: Wrocław, Wrocławskie Centrum Kongresowe

Trzecia już edycja pierwszego polskiego festiwalu rumowego w tym roku została przesunięta na początek miesiąca i już nie wieńczy sezonu. Poza tym wszystko zostaje po staremu: duża liczba wystawców z Polski i zagranicy, dobra organizacja i wakacyjny klimacik.

7-9.06 –  Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

WWW
FB

Bilety: wstęp wolny
Lokalizacja: Wrocław, Stadion Wrocław

WFDP to największy polski festiwal piwny. W tym roku traf chciał, że odbywa się w ten sam weekend co Rum Love, więc czemu by tego nie połączyć? Wstęp jest wolny, płacimy tylko za wypite piwa.

15.06 –  IV Whisky & Food Festival w Mikołowie

Fb

Bilety: ?
Lokalizacja: Mikołów, Karczma Stodoła

Kameralna impreza poświęcona whisky, której formuła jak widać się sprawdziła, skoro przed nami już czwarta edycja. Poza whisky na festiwalu prezentowane są specjały typu wyszukane sery, mięsa.

Lipiec

Sezon lokalnych roztopów asfaltu i egzotycznych porażek naszych klubów piłkarskich w eliminacjach do pucharów.

Sierpień

23-24.08 – Jastrzębia Góra

WWW
FB

Bilety: ? zł
Lokalizacja: Jastrzębia Góra, Dom Whisky

Jastrzębia Góra od lat otwiera drugą połowę sezonu po przerwie wakacyjnej. Jest to duży festiwal whisky w wakacyjnych klimatach nadmorskich, a więc dość konkretne reprezentacje, ale wszystko trochę bardziej na luzie. Wszystko odbywa się pod namiotami lub pod gołym niebem na terenie wokół Domu Whisky w Jastrzębiej.

Wrzesień

6.09 – Köpenicker Whisky Fest

WWW

Bilety: 14,5€
Lokalizacja: Berlin, Köpenick

6-7.09 – Whiskyherbst

WWW
FB

Bilety: 13-23€
Lokalizacja: Berlin, Malzfabrik

Dwa Berlińskie Festiwale w jednym czasie są bardzo atrakcyjną opcją. Do tego trzeba doliczyć bliskość stolicy Niemiec, bardzo atrakcyjne promocje u PKP oraz przewoźników autobusowych i mamy najlepszą możliwą opcję na skosztowanie zagranicznego festiwalu.

20-21.09 One More Beer Festival

WWW
FB

Bilety: 249 – 599zł
Lokalizacja: Kraków, Karcher Hala Cracovia

OMBF to jeden z najmłodszych polskich festiwali piwnych. Festiwal skupia się przede wszystkim na piwach najlepszych, najwyżej ocenianych i najbardziej degustacyjnych. Rozszerza on formułę „wszystko w cenie biletu” oferując wejściówki na zróżnicowane sesje trwające 4,5 godziny, podczas których uczestnicy mogą pić dowolne ilości małych porcji degustacyjnych najlepszych piw.

Październik

16-17.10 – X Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P

WWW
FB

Bilety: 80zł
Lokalizacja: Warszawa, Forteca Kręgliccy

W tym roku będziemy obchodzić okrągłą, dziesiątą edycję salonu win i alkoholi. Jest to impreza organizowana przez M&P Alkohole i Wina Świata w oparciu tylko o marki z ich oferty. Salon zaczynał w kompletnie innych czasach i po drodze musiał ewoluować. Obecnie jeden dzień poświęcony jest winom, a drugi alkoholom mocnym.

18-19.10 – Whisky Live Warsaw VI

WWW
FB

Bilety: ?
Lokalizacja: Warszawa, Centrum Praskie Koneser

Największy festiwal whisky nad Wisłą wieńczy sezon. W tym roku można się spodziewać znów największej liczby wystawców, największej liczby gości i najwyższych cen w Polsce. Festiwal jest jednak tego wart, świetna lokalizacja i wieloletnie dopracowywanie formuły robią swoje.

 

Do powyższych imprez dochodzą lub mogą jeszcze dojść edycje, które nie mają jeszcze sprecyzowanej daty i szczegółów (np. jesienna edycja WFP) lub też jeszcze nie jest pewne czy się odbędą ( np. World Whisky Day z Singlemalt.pl)

 

Do Zobaczenia!

 

Aleksander Tiepłow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.