Trochę nie było naszego największego w internetach testu porterów niekoniecznie bałtyckich. Nie próżnowaliśmy jednak i nadrabiamy zaległości. Zapraszamy na Przegląd generalny porterów bałtyckich – część XVIII!!!

Ostatnio z przeglądem porterów mogliście się zetknąć na blogu jakoś na początku pandemii, a w więc w zasadzie można by powiedzieć, że w poprzednim wieku. Nie oznacza to jednak, że nic nie działaliśmy w temacie. Kupowaliśmy portery, piliśmy portery, spisywaliśmy notki. Jakoś tak po prostu nie za bardzo chciało nam się to potem obrobić i publikować na blogu. Trzeba to jednak kiedyś nadrobić. W tym czasie kupiła się ponad setka porterów, a wypiliśmy siedem części. Siadamy do przepisywania notatek, segregowania i publikowania. Trzeba trochę popracować i dopić do tych 300 wypitych portasków. Miejcie świadomość tylko, że pozycje które będą się pojawiać w kilku następnych częściach to nie są jakieś złogi z piwnicy, a jedynie spisujemy zaległości sięgające tak gdzieś września 2020.

Jeżeli ktoś do tej pory nie śledził cyklu to zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi częściami:

W tej części bierzemy się ekskluzywnie za browar Brokreacja. Jeżeli chodzi o mocniaki, to browar ten ostatnimi czasy nie serwuje nam samych cymesów. Na bardzo dobrą serie Potion przypadają choćby takie „cymesy” Jak Wine Cake w wersjach PX i Marsala czy DDS PX BA. Może nie będzie to kolejna ostatnia szansa jak dla Doktora Bru, ale jednak troszkę się zraziliśmy. To też pewnie kwestia, że nigdy nic od nich nam czapki nie zerwało, więc picie piw ledwie dobrych z szansą na mniej dobre jakoś nas nie napawa. Nie przedłużajmy jednak. Jedziemy z tym!

Brokreacja, Call to Create, 10,8%

UNTAPPD

Nos: w pierwszej chwili zdaje się być trochę trafione, jakieś wiśnie, pestki. Po chwili to przechodzi. beka jakaś taka zmęczona, stara; drzazgi, suche dechy, dalej jakaś tania czekolada. Z czasem robi się lepiej, likiery, nalewki, pumpernikiel z żurawiną, kakał, piaskowiec kakaowy. Trochę nut lekko piwnicznych.
Smak: w smaku dobrze, beka dobra, nawet trochę mokra i intensywna, ale tez nie pierwszej klasy. Jest burbon, migdały, sporo czekolady pitnej, murzynek, kawa z mlekiem i syropem. Trochę nieułożone, trochę mydlane. Trochę w tle takie tanie kakao, suche, zeschły murzynek. Ale z drugiej strony tez całkiem niezłe praliny. Ta Dymność nie jest jakaś duża, raczej w tle i tylko podkreśla szorstkość takiej sobie beczki.
Finisz: dziwny posmak, mydliny czy plastelina. Poza tym trochę beki, czekolada, kawa z mlekiem.
Wnioski: w pierwszej chwili cienkie, potrzebuje oddechu, dalej całkiem niezła beka, ale tez i trochę dziwnych nut z dupy.

Średnia ocena: 4,75/10

Brokreacja, Siren Call Jack Daniel’s BA, 10,5%

UNTAPPD

Nos: cynamon, kardamon, szarlotka, orzeszki coli, czarna fortuna, kawa po turecku, piernik. Pod tym jest beka o profilu raczej słodkim, waflowym, kokosankowym. W tle porter, czekolady, spód ciasta. Z czasem pachnie coraz lepiej, pełniej, głębiej i bardziej beczkowo
Smak: dobry, ale zdominowany przez ten mahleb, kardamon, cynamon, orzeszki coli, sumak, kawka po turecku, trochę nuta kumarynowa jak z tonki czy drzewa amburana. Jakieś drzewo sandałowe, przyprawy korzenne. Z beki czuć wanilie, jakiś migdał trochę i tyle. W tle nuty porteru, melanoidyny, czekoladka, kakał. Z czasem czuć więcej beczkę, brownie, piernik, keks, kakał.
Finisz: żubrówka, kirshwasser, cynamon, kardamon.
Wnioski: fajna przyprawa, która początkowo kryje wszystko, ale z czasem wychodzi porter, nawet całkiem, całkiem beka, ale taka w typie slodkim, kokosowym. Była obawa, że te mahleb będzie czymś paskudnym, a tu duże zaskoczenie. Niestety piwa z tak mocnymi i charakterystycznymi dodatkami wyżej pewnego poziomu nie podskoczą.

Średnia ocena: 5,75/10

Brokreacja Deed Dark Sea red wine BA, 24º, 10,1%

UNTAPPD

Nos: dobre. Czerwone wino tutaj wyjątkowo dobrze łączy się z porterem. Owoce leśne, czerwone owoce, porzeczki, pumpernikiel z żurawiną, murzynek przełożony dżemem wiśniowym. Ciemna czekolada, wiśniówa ze Szwejka.
Smak: dobre, nie przesłodzone, czuć wytrawność wina, ale z zachowaniem gładkości i charakteru porteru. Nie jest tak pokraczne jak porter komendowy. Gorzkie kakao i pumpernikiel świetnie gra z winem
Finisz: winny, wytrawny, sciągający, mineralno-kredowy, ale tez i kakao, piernik.
Wnioski: to jest bardzo dobre, świetnie ułożone, wino jest w punkt i czuć ze jest to dobre wino. Jest porter też, który dobrze gra z tym winem.

Średnia ocena: 6,25/10

Brokreacja, Call to Create Rioja BA, 10,5%

UNTAPPD

Nos: trochę pachnie jak nic, tego mahlebu jest mniej chyba. Beczki tez już nie czuć; są jakieś nuty fermetu, przejrzałych owoców, kompostu. Ogólnie dość miałko.
Smak: w smaku jest ten mahleb, kardamon, cynamon, korzenie, orzeszki coli, czarna fortuna, kumaryna, drzewo sandałowe. W tle czuć cos tam z wina, czerwone owoce, trochę mineralności i kredowości winnej. Wino chyba średnio pasuje z tym mahlebem.
Finisz: mahleb i ślad winności.
Wnioski: w wersji po bourbonie to grało, ale tutaj z winem to już nie gra.

Średnia ocena: 4,25/10

Brokreacja, Nafciarz Dukielski Jack Daniel’s BA, 10%

UNTAPPD

Nos: lekki torfik, ale w sumie taki mało subtelny, kable, ebonit.
Smak: torf, ebonit, kable, nafta, ziołowa i piołunowa zalegająca goryczka, kwaśność od słodu. Beka w tle, objawia się słodyczą, wanilią, kokosem, babką piaskową. Z czasem nawet trochę więcej tej beki wychodzi, jest nawet trochę intensywnego burbonu. Niestety torf nie gra za dobrze z tą beką. Poza tym piołun, drzazgi, płyta wiórowa.
Finisz:  drzazgi, ziołowa gorycz, torfowy słód.
Wnioski: czuć bekę, ale cale piwo ciągnie beczkę w dół. Sam nafciarz jest chyba skończoną kompozycją bez beczki i już wyżej nie podskoczy.

Średnia ocena: 4,75/10

Brokreacja, Nafciarz Dukielski Bunnahabhain BA, 24º, 11,6%

UNTAPPD

Nos: nawet zgrane i eleganckie, jest beka zaznaczona, torf nie wali tak kablami. Beczka do której Bunka została nalana to chyba burbonowy refill. Są nuty charakterystyczne dla uleżenia. Dalej więcej z beczki, miód, sianko, wanilia, słód. Jest ta nutka czekoladek i nafty. Wszystko się zgadza i beczka pięknie pokazuje warstwy, są nawet jakieś delikatne wtręty kandyzowanych skórek, sezamków, polnego kwiecia.
Smak: odleżane, nie jest takie kablowe, a bardziej ziemiste, mineralne. Beczka nienachalna, elegancka, ale nie jakaś miałka i stara. Refillowa, ale aktywna. Sporo utlenienia, miód, wanilia, słód, siano, mineralny torf.
Finisz: miód, słód, lekka ziołowość, mineralny torf.
Wnioski: wspaniale odleżane, ale beczka tez jest całkiem zacna. Jest to pierwsze z dwóch piw które dośc długo czekały na swoją kolej żeby trafić do tego przeglądu akurat jak się zbierze cały komplet Brokreacji i jednak dłuższy leżak daje coś fajnego.

Średnia ocena: 6/10

Brokreacja, Nafciarz Dukielski Islay Blend BA, 24º, 11,1%

UNTAPPD

Nos: bardzo ładny zapach, przyjemnie zbalansowany, piwo jest utlenione, wyleżane, miodowe. Beki po Bunce dały komponent burbonowy, miód, siano, słód, wrzos, a beki po Laphroaigu dały charakterystyczną mineralność, solankę, kamienie z morza, nawet wodorosty, nori
Smak: dobrze uleżane, przyjemne, słód, miód, melanoidyny, keks, sianko, łąka, sezamki, lafrojowa mineralność, umami, nori, nawet suszone kalmary. Przyjemne, ułożone i wyleżane. Sam porter nie jakiś rewelacyjny, ale są nuty słodów i ciasta.
Finisz: uleżany, czekoladowy, mineralny, burbonowy i morski.
Wnioski: zajebiście uleżane, beczka po Bunce fajnie gra z lafrojową mineralnością. I znów czuć, że dodatkowe miesiące na leżaku zrobiły robotę łagodząc chamskie kable pochądzące prosto z torfowego słodu. do tego beczki bardzo dobrze zrobiły.

Średnia ocena: 6/10

Brokreacja, Nafciarz Dukielski, 18miesięcy BA

UNTAPPD

Nos: zapach dziwny, trochę floralny, jakieś jenevery, giny, łodygi, warzywa korzeniowe, ziemia. Mineralność z lafroja, mokry dym, cygi, zalane wodą ognisko, ziemniaki z ogniska. Po chwili ewoluuje. Jest złożenie zapachu, są nawet warstwy. Stary dunnage warehouse, grzybnia, mokry las, dorodne prawdziwki, a nawet trufle. Nutki porteru, czekolada, ciemne słody. Z czasem zostaje tylko mineralny torf, ziemia, ziemniaki i delikatne nuty z burbonowych refilli.
Smak: zagaszone ognisko, węgiel drzewny, suchy torf, ziemniaki z ogniska, mineralność, popiół, zagaszone cygara, ciemne miody, kajmaki, przekładane ciasta piaskowce. Sporo nut z burbonowych refilli. Pod koniec trochę ziołowej goryczy, chininy, gorzkiego kakao, ale to pasuje do tego piwa.
Finisz: torf, popiół, gorzkie kakao, mineralność, palone sianko.
Wnioski: bardzo dobre piwo. Wszystko tu gra. zapach wręcz genialny, smak trochę za mało skomplikowany w stosunku do zapachu. To chyba i tak maks co można wycisnąc z 24 plato. Od Islay blend, które podobnie długo leżało, ale w butli różni się tym, że tutaj jest piękna ewolucja i warstwowość nut z beczki. Świetne. Nie wiem czy to nie najlepsza Brokreacja.

Średnia ocena: 7/10

Brokreacja, Nafciarz Dukielski 28 Plato, 11%

UNTAPPD

Nos: pachnie jak nic… i może te miałkie portery po 3zł. Krzaki, łodygi, rzygawy torf, woda z kałuży, zwietrzała czekolada.
Finisz: za mocna, tępa goryczka, patyki, piasek.
Smak: wyrób czekoladopodobny, stare ptasie mleczko, gałęzie, woda z kałuży, stary chmiel, sklep obuwniczy, black boss porter.
Wnioski: To piwo niestety pite było niemal od razu po kupieniu. Młode, niesmaczne, nieułożone i w dodatku drogie. I na koniec niestety mamy brutalne potwierdzenie, że Brokreacyje wychodzą chyba jednak niedoleżane. Ten odcinek mógłby się lepiej zakończyć na poprzedniej pozycji.

Średnia ocena: – 2,75/10

Wnioski:

Z tej sesji wprost wynika, że piwa z Brokreacji są na starcie niedoleżane. Najlepiej się spisały dwa Nafciarze z piwnicy i Nafciarz 18m, który był farbrycznie dłużej leżakowany. Natomiast piwa świeże (w momencie picia tej sesji rok temu) prosto ze sklepu jednak trącą trochę szorstkością.  Dobrze też się spisał Deep Dark Sea po winie, który tak jak i pity wcześniej DDS Kirschwaser BA lubi się z niestandardową beczką i jego szorstkość jest tutaj wyjątkowo atutem. Takie trochę harpagańskie dziwaki, ale konkretne i perwersyjnie przyjemne. Taki trochę to paradoks. Nie licząc jednak takich nielicznych wyjątków od teraz piwa z Brokreacji będą poddawane kwarantannie w piwnicy do czasu osiągnięcia balansu.

Ważne też, że w końcu mamy piwo, które aspiruje do wybitności. Nafciarz leżakowany 18 miesięcy zrobił robotę, są świetne beczki, jest warstwowość i naprawdę fan whisky może się tutaj zanurzyć i pokontemplować trochę. Trochę dalej jest też świetne Deep Dark Sea Red Wine BA, intensywne piwo, intensywna beczka, no to się zgrywa po prostu. Można powiedzieć, że portki z Brokreacji w koncu wzbiły się ponad przeciętność w naszym teście.

Na koniec, kompletna lista:

  • Tradycyjnie, jeśli kogoś swędzi, że oceny są skandalicznie niskie, to niech doda sobie wszędzie +1.
  • W przypadku identycznej oceny, o kolejności decyduje cena w przeliczeniu na litraż.
  1. Widawa, 5th Anniversary Jamaican Rum BA – 8,13
  2. Solipiwko, Baltic Abyss [leżakowany 2 lata] – 8,00
  3. Kormoran, Imperium Prunum (1 warka) – 8,00
  4. Widawa, 5th Anniversary Private Reserve Bourbon BA – 7,83
  5. Czarna Owca, Porter Noster Cognac BA – 7,50
  6. Widawa & Hoppin’ Frog, Baltic Pirate BA – 7,50
  7. Brovaria Porter bourbon BA – 7,33
  8. Świebodzin, Importer BA – 7,25
  9. Kormoran, Imperium Prunum (2 warka) – 7,25
  10. Czarna Owca, Porter Noster BBA (2017) – 7,13
  11. Widawa, 5th Anniversary Single Barrel BBA – 7,13
  12. Jabłonowo, Podbity Śliwką – 7,00
  13. Maryensztadt, Gwiazda Północy – 7,00
  14. Podgórz, 652m.n.p.m [leżakowany 4 lata] – 7,00
  15. Brokreacja, Nafciarz Dukielski 18m-cy BA – 7,00
  16. Kormoran, Imperium Prunum Esencja – 7,00
  17. Les Trois Mousquetaires, Porter Baltique – 7,00
  18. Widawa, 5th Anniversary Bourbon BA – 6,88
  19. Jabłonowo, Podbity Śliwką [leżakowany 3 lata] – 6,83
  20. Widawa 6th anniversary jamaican Rum BA – 6,83
  21. Kormoran, Imperium Prunum (3 warka) – 6,80
  22. Kormoran, Porter Warmiński (wersja prunum light) – 6,75
  23. Solipiwko, Baltic Abyss – 6,75
  24. Widawa, Porter 24 BBA – 6,75
  25. Tleń, Porter Rum BA – 6,75
  26. Port Gdynia, Porter Bałtycki Wymrażany – 6,75
  27. Tumski, Dekada Jack Daniel’s BA – 6,75
  28. Widawa, Porter 24 – 6,63
  29. Okocim, Porter [leżakowany 6 lat] – 6,50
  30. Tleń, Porter Tequila BA – 6,50
  31. Czarna Owca, Porter Noster Bourbon BA (2018) – 6,50
  32. Kormoran, imperium Prunum ( 4 warka) – 6,50
  33. Łąkomin, Sus Scrofa, in Dolio a melle potili maturata, Mead BA – 6,50
  34. Łąkomin, Sus Scrofa in Caribaeis, Rum BA – 6,50
  35. Port Gdynia, Porter leżakowany na dnie Bałtyku – 6,50
  36. Nepomucen, Echo – 6,33
  37. Widawa/Jacobsland, Origen – 6,33
  38. Dobry Browar, Porter z Gniezna Martell Cognac BA – 6,25
  39. Widawa, 5th anniversary smoked porter Bourbon BA – 6,25
  40. Widawa, Porter 24 Sherry BA – 6,25
  41. Brokreacja, Deep Dark Sea Red wine BA – 6,25
  42. Brokreacja, Deep Dark Sea Kirschwasser BA – 6,25
  43. ReCraft, Mentor 22 – 6,25
  44. Grodziski Porter ze Śliwką – 6,17 *
  45. Bytów/Rockmill, Porter O – 6,17
  46. Maryensztadt, Projekt Barrel Aged Imperial Porter Black Kirsch BA – 6,13
  47. Tleń, Porter ze śliwką – 6,00
  48. Trzech Kumpli, Ragnar – 6,00
  49. Jan Olbracht, Imperial Porter – 6,00
  50. Pracownia Piwa/Podgórz, Baran z Jajem – 6,00
  51. Brokreacja, Nafciarz Dukielski Islay Blend BA – 6,00
  52. Brokreacja, Nafciarz Dukielski Bunnahabhain BA – 6,00
  53. Widawa & Dunham, Mroczny Pan – 6,00
  54. Czarna Owca, Porter Noster Bourbon & Calvados DBA – 5,88
  55. Konstancin, Porter BBA – 5,88
  56. Stu Mostów/Jopen Black Polished Gold BA – 5,88
  57. Hopster, Czarny Szkuner – 5,75
  58. Bednary, Sinior Isidoro – 5,75
  59. Birbant, Porter Klasyczny – 5,75
  60. Łąkomin, Dziki dzik na Torfowisku BA – 5,75
  61. Podgórz, 652m.n.p.m – 5,75
  62. Brokreacja Deep Dark Sea Bourbon BA – 5,75
  63. Brokreacja, Call to Create Jack Daniel’s BA – 5,75
  64. Maryensztadt, Projekt 30 #1 – 5,75
  65. Fortuna, Komes Porter [leżakowany 4 lata] – 5,67
  66. Czarna Owca, Porter Noster – 5,67
  67. Golem, Double Dybuk Laphroaig BA – 5,66
  68. Amager/Pracownia Piwa, Red Hetman – 5,66
  69. Perła, Porter [leżakowana 3 lata] – 5,50
  70. Kormoran, Porter Warmiński [leżakowany 4 lata] – 5,50
  71. Pinta, Imperator Bałtycki (krótko po terminie) – 5,50
  72. Bytów/Rockmill, Porter T – 5,50
  73. Trzy Korony, Fade to Black – 5,38
  74. Profesja, Pirat Porto BA – 5,38
  75. Pinta, Imperator Bałtycki Oloroso BA – 5,33
  76. Ukiel, Porter Bałtycki – 5,25
  77. Browar na Jurze, Porter Jurajski – 5,25
  78. Deer Bear, Piwowar Domowy – 5,25
  79. Tleń, Porter [leżakowany 3 lata] – 5,17
  80. Haand/Jabeerwocky, Jabeerporter – 5,17
  81. Artezan, Dzikość Żółtej Pantery – 5,17
  82. Argus Porter (Amber) [Leżakowany 6 lat] – 5,00
  83. Lwowskie Porter – 5,00
  84. Pilsweizer, Porter Galicyjski – 5,00
  85. Dobry Browar, Porter z Gniezna – 5,00
  86. Port Gdynia, Porter Bałtycki – 5,00
  87. Bytów/Rockmill, Porter P – 5,00
  88. Bytów/Rokmill, Porter R (Vanilla) – 5,00
  89. Spoldzielczy/Geiranger Bryggeri, Geiranger Porter – 5,00
  90. Widawa & Quince, Rage – 5,00
  91. Pohjala, Oo – 5,00
  92. DeMolen, Oye! & Ohje! – 5,00
  93. Brokreacja/Dukla, Imperialny Nafciarz – 5,00
  94. Port Gdynia, Porter Bałtycki Double BA: Bourbon & Wine – 5,00
  95. Pracownia piwa, Captain Baltic BA – 5,00
  96. Pracownia Piwa, Baltic Pooka – 5,00
  97. Recraft, Mentor 24 – 5,00
  98. Stara Komenda, Porter Komendowy 308 , Red wine BA – 5,00
  99. Wokanda, Świadek Koronny JD BA – 4,88
  100. Komes, Sherry Oloroso – 4,83
  101. Hopkins, Imperialny Biohazard – 4,83
  102. Brokreacja Imperialny Nafciarz Dukielski Laphroaig BA – 4,83
  103. Gloger, Karty na stół – 4,75
  104. Pinta, Imperator Bałtycki (wyleżany) – 4,75
  105. Brokreacja, Nafciarz Dukielski Jack Daniel’s BA – 4,75
  106. Brokreacja, Deep Dark Sea Pedro Ximenez BA – 4,75
  107. Brokreacja, Call to Create – 4,75
  108. Konstancin, Porter – 4,67
  109. Kingpin, Angel of Temptation – 4,67
  110. Maltgarden, Sounds Like Chocolate – 4,67
  111. Stu Mostów WRCLW Tonnka, Vanilla, Chocolate Baltic Porter – 4,67
  112. Stu Mostów/Jopen, Black Polished Gold – 4,63
  113. Amber, Grant Imperial [leżakowany 5 lat] – 4,50
  114. Łódzki, Porter [leżakowany 5 lat] – 4,50
  115. Jabłonowo, Porter 9 – 4,50
  116. Porter Jurajski [leżakowany 4 lata] – 4,50
  117. Piwoteka, Porter Bałucki – 4,50
  118. Kormoran, Porter z Wiśnią – 4,50
  119. Maltgarden, The Big Book of Coconut – 4,50
  120. Golem, Double Dybuk – 4,50
  121. Czarna Owca, Porter Noster Calvados BA – 4,50
  122. Bazyliszek, Wars Jack Daniels BA – 4,50
  123. Port Gdynia, Porter Bałtycki Double BA: Jack Daniel’s & Wine – 4,50
  124. Stara Komenda, Porter Komendowy 387 White Wine BA – 4,50
  125. Beerlab, Imperialny porter bałtycki z syropem klonowym – 4,50
  126. Pinta & DUM, Bałtyk-Atlantico Porter – 4,33
  127. Maltgarden, Please Pass the Pie – 4,33
  128. Pracownia Piwa, Baltic Pooka [leżakowana 2 lata] – 4,33
  129. Setka, Apollo 19 – 4,25
  130. Pracownia Piwa, Szkieletor – 4,25
  131. Bazyliszek, Wars – 4,25
  132. Port Gdynia, Porter Bałtycki Double BA: Rum & Wine – 4,25
  133. Brokreacja, Call to Create Rioja BA – 4,25
  134. Wroclove Porter – 4,17
  135. Browar Staropolski, Staropolski Porter 9,8% – 4,17
  136. Kormoran, Cornus Lupus – 4,17
  137. Gościszewo, Porter 55 – 4,13
  138. Chmielarium Porter 21 – 4,13
  139. Widawa, 5th Anniversary – 4,13
  140. Profesja, Pirat BBA – 4,13
  141. Łódzki Porter – 4,00
  142. Książęce Porter – 4,00
  143. Komes Porter Bałtycki – 4,00
  144. Amber, Grand Imperial Porter Chili – 4,00
  145. Pinta, Bałtyk-Adriatico – 4,00
  146. Twigg, Drops of Jupiter – 4,00
  147. Bazyliszek, Porter Bałtycki z wiśnią i laktozą – 4,00
  148. Nepomucen/Widawa, Dark Forest – 4,00
  149. Golem, Double Dybuk Bourbon BA – 4,00
  150. Jabeerwocky, Jabeer Porter Akvavit BA – 4,00
  151. Cieszyński, Porter Jubileuszowy – 4,00
  152. Łąkomin, Sus scrofa, in occidente fero, Jack Daniels BA – 4,00
  153. Dr Brew, Jack Cherry Porter 24  – 4,00
  154. Racibórz, Raciborski Porter [leżakowany 6 lat] – 3,83
  155. Pinta, Imperator Bałtycki  (świeży) – 3,83
  156. Hopkins, Black Jack – 3,83
  157. Nepomucen, EEM – 3,83
  158. Dukla, Baltic Pirates – 3,83
  159. Amber, Grand Imperial – 3,75
  160. Żywiec Porter – 3,75
  161. Perła Porter – 3,67
  162. Stu Mostów WRCLW Nitro Baltic Porter Cherry – 3,67
  163. Argus Porter – 3,50
  164. Żywiec Porter [leżakowany 2 lata] – 3,50
  165. Komes, Porter z płatkami dębowymi – 3,50
  166. Komes, Porter Malinowy – 3,50
  167. Jana, Porter Bałtycki – 3,50
  168. Zakładowy, Po robocie – 3,50
  169. Zakładowy, Choinka Zakładowa – 3,50
  170. Bazyliszek, HWDP – 3,50
  171. Harpagan, Ezoteryczne Szuwary – 3,50
  172. Golem, Dybuk Laphroaig BA – 3,50
  173. Profesja, Pirat Rum BA – 3,50
  174. Porter Grodziski – 3,38
  175. Łąkomin, Sus Scrofa – 3,33
  176. Porter, Staropolski 10,5% – 3,33
  177. Pinta, Wesołych Świąt 2017 – 3,33
  178. Pracownia Piwa, Captain Baltic Winter ed. – 3,33
  179. Tleń, Porter Rum BA [leżakowany 2 lata] – 3,33
  180. Cieszyński Porter – 3,25
  181. Wąsosz Porter – 3,25
  182. Brokreacja, Deep Dark Sea – 3,25
  183. Kraftwerk, Jolly Roger Rum BA – 3,13
  184. Lwówek Porter – 3,00
  185. Lwówek Złoty Pociąg – 3,00
  186. Witnicki Porter – 3,00
  187. Ciechan Porter – 3,00
  188. Broumov, 1918 Porter – 3,00
  189. Staropolski 180 – 3,00
  190. Dictador, Burbon i Vanilkove Struky – 3,00
  191. Mazurski, Porter Bałtycki – 3,00
  192. Pinta, Bałtyk-Pacyfik – 3,00
  193. Baribal Porter – 2,88
  194. Łąkomin, Dziki Dzik – 2,88
  195. Pinta, Wesołych Świąt 2018 – 2,83
  196. Pinta, Imperator Bałtycki Sherry Oloroso [leżakowany 2 lata] – 2,83
  197. Okrętowy, Karaka – 2,75
  198. Dr Brew, Hazelnut – 2,75
  199. Brokreacja, Nafciarz Dukielski 28 plato – 2,75
  200. Baba Yaga Porter – 2,68
  201. Ciechan, Chocolate Baltic Porter – 2,66
  202. Waszczukowe, Porter z Puszczy – 2,66
  203. Pracownia Piwa, LAB 16 – 2,63
  204. Argus Porter (Łódzki) [leżakowany 2 lata] – 2,50
  205. Okocim Porter – 2,50
  206. Fortuna, Czarne Whisky Wood – 2,50
  207. Kraftwerk, Jolly Roger Whisky BA – 2,50
  208. Rockmill, Oblivion – 2,50
  209. Primator 24 – 2,25
  210. Brodacz, Hazelnut&Vanilla Imperial Porter – 2,17
  211. Cornelius Porter – 2,00
  212. Pardubice – 2,00
  213. Black Boss Porter – 1,75
  214. Kraftwerk, Jolly Roger – 1,75
  215. Czarny Kot, Porter ze smakiem pomarańczy i goździków – 1,67
  216. Bednary, El Cid Campeador Jura BA – 1,38
  217. Kujawskie Porter – 1,13
  218. Czarny Kot, Porter ze smakiem wiśni – 1,00
  219. Kufle i Kapsle, Nasz Dziki Bałtyk – 0,00
  220. Bonus: Perła (leżakowana 3 lata) – 7,25
Radosław Janowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.