To już dwudziesta część naszego największego i niekończącego się testu porterów bałtyckich i wszystkich innych dobrych porterów też. Przydałoby się to czymś uświetnić i troszkę przetasować topkę testu. Chyba mamy coś co postawi kropkę nad I. Zapraszamy na Przegląd generalny porterów bałtyckich – część XX.

Jeżeli ktoś do tej pory nie śledził cyklu to zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi częściami:

W tej części mamy znów piwa leżakowane w beczkach. W dodatku jeszcze postanowiliśmy zgrupować sobie te mniej standardowe beczki. Bourbony na bok, dziś mamy wino, koniak i rum. Nie musi to wcale oznaczać, że poziom będzie wyrównany czy piwa podobne. Obok Widawy mamy Dr Brew, naprzeciw Brovarii staje Ułan itd. Zobaczmy!

Zaznaczamy, że jest to publikacja z archiwum. Piwka były pite ponad rok temu. Teraz po prostu nadrabiamy zaległości.

Pracownia Piwa, LAB 38 (Merlot BA), 25º, 10,5%

UNTAPPD

Nos: czuć taki touch jak poprzednie risoportery z pracowni, dużo czekolady, paloności, ciężaru i gęstości. Pitna czekolada, polewy, brownie. Beczka dyskretna, delikatna, jakieś suszone owoce, żurawina. Jest jakaś nutka cienkiego czerwone stołowego wina, ale nic co by specjalnie urzekło. Nie jest na szczęście kwaśne ani zdominowane przez bekę. może to i dobrze.
Smak: niby wszystko ok, ale jakieś takie bez polotu, stara czekolada, czekoladowy piaskowiec. Dopiero po chwili robi się lepiej, czekolada nabiera głębi, nawet jakaś gorzka pralina czy pitna gorzka czekolada. Tanie trufle. Riso-porter jak nic. Beczka tutaj jest w ogóle na trzecim planie. Jakieś suszone owoce, trochę taniny, zeschłej dechy.
Finisz: gorzka czekolada, gorzka polewa, tanie wafle, dmuchany ryż.
Wnioski: niezbyt natchniony risoporter w którym beka robi gdzieś za trzeci plan. Jest smaczne, ale nudne. Niewątpliwym sukcesem tego piwa jest też, że nie jest trafione jak to niektóre Laby z Pracowni.

Średnia Ocena – 5,25/10

Uuuuppppsss!!!! EEEeee, to się zateguje. Będzie dobrze!

Ułan, Cognac BA, 21º, 8,3%

UNTAPPD

Nos: kapustka kiszona, ale czuć, że z prawdziwej beczki a nie z plastiku. Belgia jakaś i tyle można dobrego tu napisać o tym piwie.
Smak: dziki kwas. Poza tym nic szczególnego. woda z kapusty, trochę melanoidyn. Tyle.
Finisz: melanoidyny i witamina C.
Wnioski: no zjebało się i na chuj drążyć temat. Da się wypić, ale po co?

Średnia Ocena – 1,5/10

Dr Brew, Baltic Porter 24 Amarone BA, 24º, 10,5%

UNTAPPD

Nos: pachnie nieźle, winko z dominującą nutką owoców leśnych. Intensywne, pełne, szlachetne, mocne, taniczne. W tle czuć trochę beki, wilgotnej, niezłej. Pod spodem marginalnie czuć trochę porteru, nie jakiegoś super, ale jest ok. Czekoladka, kakałko, ciemny chleb
Smak: w smaku mniej wina, więcej porteru. Z winnych nut są te owoce leśne, trochę nawet ruby porto, znów ta morka beka. Nie jest kwaśne, nie jest zbyt intensywnie winne, ale głębokie i po prostu fajne. Nie jest to kwas, ale taka głęboka tanina i po prostu takie dobre, charakterne i drogie czerwone wino. Czuć więcej porteru, dobrego nawet. Melanoidyny, kawka, gorzka czekolada, suchy murzynek, ciastka z żurawiną. Na koniec lekko zalegający chmiel, ale to akurat tutaj dobrze pasuje.
Finisz: czerwone wino, żurawina, owoce leśne, gorzka czekolada, kawa
Wnioski: bardzo zacne piwko i to od dr Brew!!! W końcu zrobili coś co ma ręce i nogi. Fajne, głębokie, ale nie kwaśne wino, czuć wilgotną bekę. Do tego dobry i wyraźnie zarysowany porter. Wszystko czego się absolutnie nie spodziewaliśmy po Dr Brew. No Szok!

Średnia Ocena – 6,5/10

La Debauche Porter Baltique Cognac BA, 10%

UNTAPPD

Nos: przede wszystkim młody i intensywny koniak, bardzo lotne, bardzo destylatowe i troszkę niedoleżane, ale to pasuje na zasadzie kontry do ułożonego i aksamitnego porteru. Trochę wychodzi taka młoda śliwowiczka. Trochę marmolad owocowych, pineau de charentes. Pod tym całkiem gładki porterek, mleczne czekolady, kakao, wanilina, ciupkę jakiegoś delikatnego, lekkiego ciasta.
Smak: młody koniak, bardzo destylatowe, skórkowe, lekko grappowe, ale to wszystko jest przyjemne i nieprzegięte ( a przynajmniej dla nas jako fanów destylatów). Pod spodem rasowy porter, smukły, nie za słodki, nie ciężki, gorzka czekolada, kakao, ciasto, wafle, babka kakaowa.
Finisz: ciasto, gorzka czekolada, trochę melanoidyn, lekko muśnięte koniaczkiem.
Wnioski: dobre. intensywny koniacz i dobry porter. Niby nie powinno pasować, ale jest fajne. Nam taka intensywność i taki koncept bardzo podszedł. Miłośnikom destylatów powinno się podobać, natomiast piwiarze mogą powiedzieć, że wali gorzało.

Średnia Ocena – 6/10

Pohjala Öö XO, 11,5%

UNTAPPD

Nos: stara beka, piwniczność, klepiskowy magazyn, stary i wyleżany destylat. Samo piwo to raczej risoporter, mocno czekoladowy, palony, gruby i ciężki.
Smak: w smaku już nie risporter. Piwo smukłe, gorzka czekolada, melanoidyny, wafle, kawka zbożowa. Dalej stara beka, trochę destylatowa alkoholowość. Wychodzi ten koniak w miarę picia, młody, ale zintegrowany z piwem, odznacza się alkoholowością, ale nie jest jakiś chamski. Jest dość gładko. Dalej wafle, kasztanki, kukułki, nawet motywy lekko przypalone.
Finisz: przepalony, lekko nawet rumowy, trufle, melanoidyny.
Wnioski: dobre piwo. W zapachu za wiele się nie dzieje, smak się rozwija wolno, ale jak już się rozwinie to pojawiają się fajne niuanse. Koniaczek alkoholowy, ale nie jakiś chamski. Porter na początku wydaje się risoporterem, ale w smaku i na finiszu wychodzi z niego rasowy Bałtyk. Lepsze od Debauche, o wiele głębsze i bardziej zintegrowane. i Ten koniaczek w beczce chyba też był starszy.

Średnia Ocena – 6,25/10

Mazurski Porter Rum BA, 20º, 9%

UNTAPPD

Nos: jest trochę funku jamajskiego, ale takiego delikatnego. fajnie to gra z porterem. Jakieś takie pralinki z rozpuszczalnikiem. Sam porter to delikatne czekoladki, czekolada mleczna, cafe latte z syropem
Smak: funk light. Estrowość bardzo delikatna, ale obecna. Fajnie to gra z delikatny miękkim porterem 20°. Sam porter to mleczna czekolada, caffe late, wanilia, lekka melanoidyna, tłusty krem. W miarę picia narasta intensywna rumowość, funk wychodzi na pierwszy plan. Palony karmel, malizna, nagar, guma, sparciałe materace.
Finisz: o dziwo dość delikatny. Pobrzmiewa mocny rum, ale bardziej gładki i delikatny porter.
Wnioski: fajne piwko, jest bardzo zniuansowane. Jamajskość jest dość stonowana, ale fajnie narasta w miarę picia. Samo piwko delikatne, gładkie, mleczne, z lekko zaznaczoną melanoidyną. 20° jest jednocześnie tutaj zaletą i przekleństwem. Jest delikatne i gładkie, ale wyżej nie podskoczy. Niemniej mając w pamięci takie sobie risy z Mazurskiego, no to ten porter jest wybitny.

Średnia Ocena – 6/10

Ułan Porter Rum BA, 21º, 8,3%

UNTAPPD

Nos: kwach, ale trochę mniej niz cognac ba. Kapucha i kiszonka.
Smak: kwach
Finisz: rzyg
Wnioski: Nie!!! Niby mniej kwaśne niż koniak, ale też mniej ciekawe. Tam było trochę belgijsko, a tutaj jest kwach, kapucha i zgaga.

Średnia Ocena – 1,5/10

Brovaria, Porter Bałtycki Rum BA, 21º, 9%

UNTAPPD

Nos: o panie, delikatność i gładkość jak w poprzednim porterze z Browarii. Nutella, kajmak, wafle. Delikatny hiszpański, słodki ron.
Smak: delikat. Piwo smukłe, gładkie, eleganckie, ekstremalnie pijalne, ale i wspaniale ułożone. Dopiero w trzecim łyku narasta rumowość. Fajny melasowy hiszpański ron. Melasa, kajmak, wanilia. Trochę ziołowo-trzcinowy motyw. Potem wchodzi trochę palonego karmelu, przypalonego ciasta.  W tle noty cielistego gładkiego porteru, kakao, keks, ale też chałwa, Nutella.
Finisz: finisz niestety miałki i krótki. Karmel, wanilia, wafle.
Wnioski: zajebiście gładkie, rozwija się powoli. Jest Jezusek bosą stópką po gardziołku, ale jednak nie jest aż tak dobre i aż tak gładkie jak wersja po bourbonie. ten hiszpański rumek mimo, że gładki, to chyba jednak odrobinkę za cienki jest.

Średnia Ocena – 6,5/10

Widawa 5th anniversary rum BA private reserve, 27,5º, 11%

UNTAPPD

Nos: ależ się uleżało! W pierwszym niuchu schlenkerla bardziej niż rum. Wędzony boczek w czekoladzie, kakao, praliny, fondant. Dopiero po czasie wychodzi jamajski funk. Najpierw w towarzystwie sosu teryaki, ale potem wychodzi w pełni. Najpierw trochę przepalony navy rum, popiół, tytoń, ale potem już wchodzą nuty jamajskie, ale też stonowane; wysezonowana guma, sparciałe materace, składzik na strychu ale też i motywy piwniczne. Na koniec znów nuty porterowe i czekoladowe, lava cake, brownie, gęste polewy czekoladowe, waniliny. Po czasie wchodzą kukułki, nuty starego uleżanego rumu.
Smak: głębokie, ciężkie, ale i uleżane, nuty schlenkerli, bekonu, ale i mocnej i intensywnej czekolady, polewy, gorzka pitna. Troszkę jest sosu sojowego i sosu teryaki, ale to ani trochę nie wadzi. Dalej trochę tytoniu, popiołu, malizny, nagaru, które przechodzą w motywy piwniczne, kredki świecowe, stare sparciałe materace, stara natalkowana guma. Trochę nawet jakieś nuty rybne. Potem jednak Karmele, waniliny, wafle, kajmaki, krówki, solony karmel, masło orzechowe. Na koniec stary olej, pączki, churrosy, cukier puder, wanilia.
Finisz: długi, intensywny, kukułki, raczki, brownie z naftą, praliny z alkoholem, tłuste pączki, grille, kiełby z ogniska, ale i syrop klonowy, glejzingi, lukry.
Wnioski: piwo wybitne, świetnie uleżane, rum ułożył się do absolutnie cudownych rzeczy. Z jednej strony schlenkerle, z drugie słodkie wypieki, z trzeciej pozostał charakter jamajskich gumowych rumów. REWELACJA! Zasłużony TOP!

Średnia Ocena: 8,75/10

Wnioski:

Mamy to! Oczekiwania były gigantyczne, ale Widawa 5th Anniv Private Reserve Rum BA to dźwignęła! Wspaniałe piwo i tyle w temacie. Ciężko będzie to przebić, chociaż jest jeszcze kilku pretendentów wagi ciężkiej. Poza tym, to spodziewaliśmy się, że poziom tej części będzie niższy, a tu proszę! Nie było tak źle. Generalnie, ta część mogłaby mieć podtytuł „A jednak nie było tak źle”. Największym zaskoczeniem okazał się Dr Brew. Jakby to powiedział największy orędownik tej marki „Bardzo dobre piwo, bardzo dobre piwo!”, które nawiązuje poziomem do pierwszych barley wine od DrB. Na podobnym poziomie była Brovaria, ale w tym przypadku to raczej lekki zawód niż sukces. Piwo Bardzo dobre, ale oczekiwania były o wiele wyższe. I tu jest właśnie ta różnica między graczami, a ogórami. To co dla jednych jest sufitem, to dla drugich jest podłogą. Oba zagraniczniaki na podobnym poziomie, fajne, dużo destylatu, charakterne, koniak wyraźnie zarysowany. Ciut lepsza wydaje się Pohjala, bo koniaczek nie tak mocno destylatowy i chyba starszy. Ocena niby ta sama co świetny porter z Gniezna, ale tamten wydawał nam się chyba lepszy. Mazurski po którym się też niewiele spodziewaliśmy okazał się całkiem smaczny i fajny. Podobnie LAB ze świętej pamięci Pracowni Piwa. Już myśleliśmy, że będzie zduklone jak Ułany, a tutaj zaskoczenie. Ani nie wyleciało, ani kapucho nie wali, ale to w sumie tyle z sukcesów tego piwa, bo poza tym to całkiem dobry risoporter i tyle. Na Ułany spuśćmy spłuczkę milczenia.

Na koniec, kompletna lista:

  • Tradycyjnie, jeśli kogoś swędzi, że oceny są skandalicznie niskie, to niech doda sobie wszędzie +1.
  • W przypadku identycznej oceny, o kolejności decyduje cena w przeliczeniu na litraż.
  1. Widawa, 5th Anniversary Jamaican Rum BA Special Reserve – 8,75
  2. Widawa, 5th Anniversary Jamaican Rum BA – 8,13
  3. Solipiwko, Baltic Abyss [leżakowany 2 lata] – 8,00
  4. Kormoran, Imperium Prunum (1 warka) – 8,00
  5. Widawa, 5th Anniversary Private Reserve Bourbon BA – 7,83
  6. Czarna Owca, Porter Noster Cognac BA – 7,50
  7. Widawa & Hoppin’ Frog, Baltic Pirate BA – 7,50
  8. Brovaria Porter bourbon BA – 7,33
  9. Świebodzin, Importer BA – 7,25
  10. Kormoran, Imperium Prunum (2 warka) – 7,25
  11. Czarna Owca, Porter Noster BBA (2017) – 7,13
  12. Widawa, 5th Anniversary Single Barrel BBA – 7,13
  13. Jabłonowo, Podbity Śliwką – 7,00
  14. Maryensztadt, Gwiazda Północy – 7,00
  15. Podgórz, 652m.n.p.m [leżakowany 4 lata] – 7,00
  16. Trzech Kumpli, Bjorn – 7,00
  17. Brokreacja, Nafciarz Dukielski 18m-cy BA – 7,00
  18. Kormoran, Imperium Prunum Esencja – 7,00
  19. Les Trois Mousquetaires, Porter Baltique – 7,00
  20. Widawa, 5th Anniversary Bourbon BA – 6,88
  21. Jabłonowo, Podbity Śliwką [leżakowany 3 lata] – 6,83
  22. Trzech Kumpli, Floki – 6,83
  23. Widawa 6th anniversary jamaican Rum BA – 6,83
  24. Kormoran, Imperium Prunum (3 warka) – 6,80
  25. Kormoran, Porter Warmiński (wersja prunum light) – 6,75
  26. Solipiwko, Baltic Abyss – 6,75
  27. Widawa, Porter 24 BBA – 6,75
  28. Tleń, Porter Rum BA – 6,75
  29. Trzech Kumpli, Ivar – 6,75
  30. Port Gdynia, Porter Bałtycki Wymrażany – 6,75
  31. Tumski, Dekada Jack Daniel’s BA – 6,75
  32. Widawa, Porter 24 – 6,63
  33. Okocim, Porter [leżakowany 6 lat] – 6,50
  34. Tleń, Porter Tequila BA – 6,50
  35. Czarna Owca, Porter Noster Bourbon BA (2018) – 6,50
  36. Kormoran, imperium Prunum ( 4 warka) – 6,50
  37. Łąkomin, Sus Scrofa, in Dolio a melle potili maturata, Mead BA – 6,50
  38. Łąkomin, Sus Scrofa in Caribaeis, Rum BA – 6,50
  39. Dr Brew, Porter Bałtycki 24 Amarone BA – 6,50
  40. Widawa, 8th Anniversary Bourbon BA – 6,50
  41. Brovaria, Porter Bałtycki Rum BA – 6,50
  42. Port Gdynia, Porter leżakowany na dnie Bałtyku – 6,50
  43. Nepomucen, Echo – 6,33
  44. Pinta, Portermass Mead BA – 6,33
  45. Widawa/Jacobsland, Origen – 6,33
  46. Dobry Browar, Porter z Gniezna Martell Cognac BA – 6,25
  47. Widawa, 5th anniversary smoked porter Bourbon BA – 6,25
  48. Widawa, Porter 24 Sherry BA – 6,25
  49. Brokreacja, Deep Dark Sea Kirschwasser BA – 6,25
  50. Pohjala, Öö XO – 6,25
  51. ReCraft, Mentor 22 – 6,25
  52. Grodziski Porter ze Śliwką – 6,17 *
  53. Bytów/Rockmill, Porter O – 6,17
  54. Maryensztadt, Projekt Barrel Aged Imperial Porter Black Kirsch BA – 6,13
  55. Tleń, Porter ze śliwką – 6,00
  56. Trzech Kumpli, Ragnar – 6,00
  57. Jan Olbracht, Imperial Porter – 6,00
  58. Mazurski, Porter Rum BA – 6,00
  59. Pracownia Piwa/Podgórz, Baran z Jajem – 6,00
  60. Brokreacja, Nafciarz Dukielski Islay Blend BA – 6,00
  61. Brokreacja, Nafciarz Dukielski Bunnahabhain BA – 6,00
  62. La Debauche, Porter Baltique Cognac BA – 6,00
  63. Widawa & Dunham, Mroczny Pan – 6,00
  64. Czarna Owca, Porter Noster Bourbon & Calvados DBA – 5,88
  65. Konstancin, Porter BBA – 5,88
  66. Pinta, Imperator Bałtycki Double BA w. Vanilla – 5,88
  67. Stu Mostów/Jopen Black Polished Gold BA – 5,88
  68. Hopster, Czarny Szkuner – 5,75
  69. Bednary, Sinior Isidoro – 5,75
  70. Birbant, Porter Klasyczny – 5,75
  71. Łąkomin, Dziki dzik na Torfowisku BA – 5,75
  72. Podgórz, 652m.n.p.m – 5,75
  73. Brokreacja Deep Dark Sea Bourbon BA – 5,75
  74. Brokreacja, Call to Create Jack Daniel’s BA – 5,75
  75. Maryensztadt, Projekt 30 #1 – 5,75
  76. Fortuna, Komes Porter [leżakowany 4 lata] – 5,67
  77. Czarna Owca, Porter Noster – 5,67
  78. Golem, Double Dybuk Laphroaig BA – 5,66
  79. Amager/Pracownia Piwa, Red Hetman – 5,66
  80. Perła, Porter [leżakowana 3 lata] – 5,50
  81. Kormoran, Porter Warmiński [leżakowany 4 lata] – 5,50
  82. Pinta, Imperator Bałtycki (krótko po terminie) – 5,50
  83. Bytów/Rockmill, Porter T – 5,50
  84. Trzy Korony, Fade to Black – 5,38
  85. Profesja, Pirat Porto BA – 5,38
  86. Pinta, Imperator Bałtycki Oloroso BA – 5,33
  87. Widawa, 7th Anniversary BBA – 5,33
  88. Ukiel, Porter Bałtycki – 5,25
  89. Browar na Jurze, Porter Jurajski – 5,25
  90. Deer Bear, Piwowar Domowy – 5,25
  91. Pracownia Piwa, LAB 38 Merlot BA – 5,25
  92. Tleń, Porter [leżakowany 3 lata] – 5,17
  93. Haand/Jabeerwocky, Jabeerporter – 5,17
  94. Artezan, Dzikość Żółtej Pantery – 5,17
  95. Argus Porter (Amber) [Leżakowany 6 lat] – 5,00
  96. Lwowskie Porter – 5,00
  97. Pilsweizer, Porter Galicyjski – 5,00
  98. Dobry Browar, Porter z Gniezna – 5,00
  99. Port Gdynia, Porter Bałtycki – 5,00
  100. Bytów/Rockmill, Porter P – 5,00
  101. Bytów/Rokmill, Porter R (Vanilla) – 5,00
  102. Spoldzielczy/Geiranger Bryggeri, Geiranger Porter – 5,00
  103. Widawa & Quince, Rage – 5,00
  104. Pohjala, Oo – 5,00
  105. DeMolen, Oye! & Ohje! – 5,00
  106. Brokreacja/Dukla, Imperialny Nafciarz – 5,00
  107. Port Gdynia, Porter Bałtycki Double BA: Bourbon & Wine – 5,00
  108. Pracownia piwa, Captain Baltic BA – 5,00
  109. Pracownia Piwa, Baltic Pooka – 5,00
  110. Recraft, Mentor 24 – 5,00
  111. Stara Komenda, Porter Komendowy 308 , Red wine BA – 5,00
  112. Wokanda, Świadek Koronny JD BA – 4,88
  113. Komes, Sherry Oloroso – 4,83
  114. Hopkins, Imperialny Biohazard – 4,83
  115. Brokreacja Imperialny Nafciarz Dukielski Laphroaig BA – 4,83
  116. Gloger, Karty na stół – 4,75
  117. Pinta, Imperator Bałtycki (wyleżany) – 4,75
  118. Brokreacja, Nafciarz Dukielski Jack Daniel’s BA – 4,75
  119. Brokreacja, Deep Dark Sea Pedro Ximenez BA – 4,75
  120. Brokreacja, Call to Create – 4,75
  121. Konstancin, Porter – 4,67
  122. Kingpin, Angel of Temptation – 4,67
  123. Maltgarden, Sounds Like Chocolate – 4,67
  124. Stu Mostów WRCLW Tonnka, Vanilla, Chocolate Baltic Porter – 4,67
  125. Stu Mostów/Jopen, Black Polished Gold – 4,63
  126. Amber, Grant Imperial [leżakowany 5 lat] – 4,50
  127. Łódzki, Porter [leżakowany 5 lat] – 4,50
  128. Jabłonowo, Porter 9 – 4,50
  129. Porter Jurajski [leżakowany 4 lata] – 4,50
  130. Piwoteka, Porter Bałucki – 4,50
  131. Kormoran, Porter z Wiśnią – 4,50
  132. Maltgarden, The Big Book of Coconut – 4,50
  133. Golem, Double Dybuk – 4,50
  134. Czarna Owca, Porter Noster Calvados BA – 4,50
  135. Pinta, Portermass Bourbon BA – 4,50
  136. Bazyliszek, Wars Jack Daniels BA – 4,50
  137. Port Gdynia, Porter Bałtycki Double BA: Jack Daniel’s & Wine – 4,50
  138. Stara Komenda, Porter Komendowy 387 White Wine BA – 4,50
  139. Beerlab, Imperialny porter bałtycki z syropem klonowym – 4,50
  140. Pinta & DUM, Bałtyk-Atlantico Porter – 4,33
  141. Maltgarden, Please Pass the Pie – 4,33
  142. Pinta, Bałtyk-Tasman Malbec BA – 4,33
  143. Pracownia Piwa, Baltic Pooka [leżakowana 2 lata] – 4,33
  144. Setka, Apollo 19 – 4,25
  145. Pracownia Piwa, Szkieletor – 4,25
  146. Bazyliszek, Wars – 4,25
  147. Port Gdynia, Porter Bałtycki Double BA: Rum & Wine – 4,25
  148. Brokreacja, Call to Create Rioja BA – 4,25
  149. Wroclove Porter – 4,17
  150. Browar Staropolski, Staropolski Porter 9,8% – 4,17
  151. Kormoran, Cornus Lupus – 4,17
  152. Gościszewo, Porter 55 – 4,13
  153. Chmielarium Porter 21 – 4,13
  154. Widawa, 5th Anniversary – 4,13
  155. Profesja, Pirat BBA – 4,13
  156. Łódzki Porter – 4,00
  157. Książęce Porter – 4,00
  158. Komes Porter Bałtycki – 4,00
  159. Amber, Grand Imperial Porter Chili – 4,00
  160. Pinta, Bałtyk-Adriatico – 4,00
  161. Twigg, Drops of Jupiter – 4,00
  162. Bazyliszek, Porter Bałtycki z wiśnią i laktozą – 4,00
  163. Nepomucen/Widawa, Dark Forest – 4,00
  164. Golem, Double Dybuk Bourbon BA – 4,00
  165. Jabeerwocky, Jabeer Porter Akvavit BA – 4,00
  166. Cieszyński, Porter Jubileuszowy – 4,00
  167. Łąkomin, Sus scrofa, in occidente fero, Jack Daniels BA – 4,00
  168. Dr Brew, Jack Cherry Porter 24  – 4,00
  169. Racibórz, Raciborski Porter [leżakowany 6 lat] – 3,83
  170. Pinta, Imperator Bałtycki  (świeży) – 3,83
  171. Hopkins, Black Jack – 3,83
  172. Nepomucen, EEM – 3,83
  173. Dukla, Baltic Pirates – 3,83
  174. Amber, Grand Imperial – 3,75
  175. Żywiec Porter – 3,75
  176. Perła Porter – 3,67
  177. Stu Mostów WRCLW Nitro Baltic Porter Cherry – 3,67
  178. Argus Porter – 3,50
  179. Żywiec Porter [leżakowany 2 lata] – 3,50
  180. Komes, Porter z płatkami dębowymi – 3,50
  181. Komes, Porter Malinowy – 3,50
  182. Jana, Porter Bałtycki – 3,50
  183. Zakładowy, Po robocie – 3,50
  184. Zakładowy, Choinka Zakładowa – 3,50
  185. Bazyliszek, HWDP – 3,50
  186. Harpagan, Ezoteryczne Szuwary – 3,50
  187. Golem, Dybuk Laphroaig BA – 3,50
  188. Profesja, Pirat Rum BA – 3,50
  189. Porter Grodziski – 3,38
  190. Łąkomin, Sus Scrofa – 3,33
  191. Porter, Staropolski 10,5% – 3,33
  192. Pinta, Wesołych Świąt 2017 – 3,33
  193. Pracownia Piwa, Captain Baltic Winter ed. – 3,33
  194. Tleń, Porter Rum BA [leżakowany 2 lata] – 3,33
  195. Cieszyński Porter – 3,25
  196. Wąsosz Porter – 3,25
  197. Brokreacja, Deep Dark Sea – 3,25
  198. Kraftwerk, Jolly Roger Rum BA – 3,13
  199. Lwówek Porter – 3,00
  200. Lwówek Złoty Pociąg – 3,00
  201. Witnicki Porter – 3,00
  202. Ciechan Porter – 3,00
  203. Broumov, 1918 Porter – 3,00
  204. Staropolski 180 – 3,00
  205. Dictador, Burbon i Vanilkove Struky – 3,00
  206. Mazurski, Porter Bałtycki – 3,00
  207. Pinta, Bałtyk-Pacyfik – 3,00
  208. Baribal Porter – 2,88
  209. Łąkomin, Dziki Dzik – 2,88
  210. Pinta, Wesołych Świąt 2018 – 2,83
  211. Pinta, Imperator Bałtycki Sherry Oloroso [leżakowany 2 lata] – 2,83
  212. Okrętowy, Karaka – 2,75
  213. Dr Brew, Hazelnut – 2,75
  214. Brokreacja, Nafciarz Dukielski 28 plato – 2,75
  215. Baba Yaga Porter – 2,68
  216. Ciechan, Chocolate Baltic Porter – 2,66
  217. Waszczukowe, Porter z Puszczy – 2,66
  218. Pracownia Piwa, LAB 16 – 2,63
  219. Argus Porter (Łódzki) [leżakowany 2 lata] – 2,50
  220. Okocim Porter – 2,50
  221. Fortuna, Czarne Whisky Wood – 2,50
  222. Kraftwerk, Jolly Roger Whisky BA – 2,50
  223. Rockmill, Oblivion – 2,50
  224. Primator 24 – 2,25
  225. Brodacz, Hazelnut&Vanilla Imperial Porter – 2,17
  226. Cornelius Porter – 2,00
  227. Pardubice – 2,00
  228. Black Boss Porter – 1,75
  229. Kraftwerk, Jolly Roger – 1,75
  230. Czarny Kot, Porter ze smakiem pomarańczy i goździków – 1,67
  231. Ułan, Porter Rum BA – 1,50
  232. Ułan, Porter Cognac BA – 1,50
  233. Bednary, El Cid Campeador Jura BA – 1,38
  234. Kujawskie Porter – 1,13
  235. Czarny Kot, Porter ze smakiem wiśni – 1,00
  236. Kufle i Kapsle, Nasz Dziki Bałtyk – 0,00
  237. Bonus: Perła (leżakowana 3 lata) – 7,25
Aleksander Tiepłow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.