Kolejny Baltic Porter Day za nami, a to oznacza, że z porterami walczymy już przeszło dwa lata. Zapraszam na kolejny Przegląd Generalny Porterów podczas którego piliśmy porterki w knajpach podczas Baltic Porter Day 2019!

Jeżeli ktoś do tej pory nie śledził cyklu to zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi częściami:

Kolejny już to raz ruszyliśmy po knajpach szlakiem porterów w Baltic Porter Day 2019.

Dnia 19.01.2019 odwiedziliśmy:

  • Piw Paw Foksal
  • Jabeerwocky
  • Same Krafty i Same Krafty vis-a-vis
  • Chmielołak

Z racji knajpianego charakteru tej części, chcieliśmy spróbować możliwie najwięcej porterów niedostępnych w butelkach. Jest to oczywiście odstępstwo od naszej reguły. Raz do roku można, zwłaszcza, że praktycznie na jedno posiedzenie wypiliśmy reprezentatywną dawkę piw. Zdecydowaną większość premierowych świątecznych portków zakupiliśmy w butelkach i będą pite w następnych częściach. Jak zwykle nie możemy zbić backlogu wynoszącego coś koło 30 sztuk.

Jedziemy! Przegląd Generalny Porterów cz. XIII!

Bazyliszek, Porter Bałtycki z wiśnią i laktozą, 21º, 8,1%

Nos: trochę wisienka, poza tym czekoladowy porterek; po chwili dopiero uderza w nozdrza trochę kapusta kwaszona, kwasek cytrynowy, mocno cierpka wiśnia.
Smak: cierpkie wiśnie, pestki, czekolada, gorzkie kakao, paloność i jednakjednak przed się trochę kwasek i kapusta, ale nie jakoś bardzo; dalej znów cierpkie wiśnie, mon cheri; kwaśność przechodzi w taką bardziej owocową.
Finisz: skórka z wiśni, pestka, cierpkość, kakao,
Wnioski: niestety lekko trafiony, ale ta cierpka wiśnia ratuje temat; ogólnie spoko; sam porterek też może być; na samym początku kwas przeszkadza, ale potem jakoś scala się z tą cierpką wiśnią i przestaje się zwracać na niego uwagę.

Średnia ocena: 4/10

Bazyliszek, HWDP, 24,4º, 8,9%

Nos: amerykańskie chmiele i amerykańskie chmiele; potem palony jęczmień, melanoidyny, kakał.
Smak: black IPA bardzo; chmiele, chmiele, żywica, grejpfruty, albedo; dalej jakaś tania czekolada, blok czekoladowy, kakao, sucha ziemia, prażony słonecznik
Finisz: łodygowy chmiel, paloność.
Wnioski: hoppy porter z przewagą hoppy; w zasadzie taka sobie kolejna black IPA, jeszcze bardziej chmielowe i jeszcze mniej porterowe od Imperatora. Nie tego szukamy. Drops of Jupiter w podobnym stylu pity w zeszłym roku miał dużo więcej do zaoferowania; poza tym taki se.

Średnia ocena: 3,5/10

Beerlab, Imperialny porter bałtycki z syropem klonowym, 24º, 9,5%

PK

Nos: ładnie pachnie, ulepkowo; może nie bucha aromatem, ale dość przyjemnie; rodzynki, daktyle, syrop, karmel, ciągutki.
Smak: strasznie bezjajeczny, słodki, ale pije się samo, bardzo gładki, delikatny, syrop, daktyle, krówki, karmel; dobre to; dopiero po chwili trochę paloności i popiołu, opalonych patyków, palonego słodu.
Finisz: słodycz i paloność.
Wnioski: bardzo pijalny i słodki; gładki i przyjemny; dużo porteru tutaj nie ma, ale jest przyjemnie; w ciemno na pewno byśmy nie powiedzieli, że tutaj jest prawie 10%, raczej tak coś pod 7%; bardzo żłopalne; ocena może trochę na wyrost, bo smaku tutaj nie ma za dużo, ale to piwo pije się bardzo przyjemnie.

Średnia Ocena: 4,5/10

Recraft, Mentor 24, 24º,

Nos: zapach wątły, trochę kakao, czekoladki
Smak: bardzo przyjemna tekstura, porterowa, gładka, smukła, gorzka czekolada, gorzkie praliny, kakao, melanoidyny, murzynek; dobre eleganckie, ale smakuje niczym; dobry porter o smaku dobrego porteru.
Finisz: gładki, gorzka czekolada, melanoidyny.
Wnioski: porter o smaku porteru; żłopalny, gładki; nic szczególnego, ale przyjemny. Coś tutaj nie zagrało. Po świetnym Mentorze 22 spodziewaliśmy się bardzo dużo, a tymczasem dostaliśmy zaledwie dobry, wyleżany i gładki porter.

Średnia Ocena: 5/10

Kormoran, imperium Prunum, 26º, 11%, b. IV

Nos: jest elegancja, kawka, czekoladka, dymek palonych patykow, gorzkie kakao; na początku tak dużo tej śliwki nie ma, raczej po prostu dymek z wędzarni; dopiero po chwili więcej owocu, kompotu wigilijnego.
Smak: dobre, pełne, jest sporo suski, kompot wigilijny, czekolada, kawka, kawa zbozowa; sporo śliwki, grube, mięsiste, ale to jeszcze nie ta chamskość co pidbity, jednakzaczyna się o wiele bardzo elegancko i intensywność doznać się stopniuje. Dalej wędzoność trochę opada, królują czekolady brownie, polewa, mus czekoladowy; bardzo dobre; gęste kakałko, murzynek z zakalcem, polewy, kremy i espresso.
Finisz: gładkie, mega czekoladowe.
Wnioski: znacznie się różniliśmy oceną przy tej edycji Prunum. Według mnie rysuje się tutaj powrót na stare tory. Może to piwo już takiego szału jak kiedyś nie zrobi, ale jest pięknie ułożone, nawet eleganckie i przyjemnie się rozwija. Można powiedzieć, że ostateczna forma IP ukształtowała się gdzieś w okolicy 6,5-7/10. Nie wiem czy jest sens włączania do testów kolejnych roczników. Z jednej strony tak, bo to pierwszy sztos od którego się zaczęło to święto i ten przegląd. Z drugiej strony żadnego innego piwa nie sprawdzamy każdej kolejnej warki. Dajcie znać w komentarzach co myślicie.

Średnia Ocena: 6,5/10

Kormoran, Cornus Lupus, 36,6º, 10,5%

Nos: kakał, polewa, kakał, czekolada; w tle jakaś kwaśna owocowa nuta.
Smak:  w końcu ktoś nasrał do kadzi! gęste, polewa do ciasta, rozwodniony budyń, jakies kakały gęste, mus owocowy, krochmal, owoce leśne; do tego ta konsystencja taka trochę grudkowata; dziwne to, jak zeszłoroczne prunum z dna, tylko jeszcze bardziej. Jest kwaskowość i owocowość z tego derenia, jakaś żurawina czy porzeczka, trochę goryczki i wieńczący wszystko kwaśny owocowy akcent.
Finisz: gorzka czekolada, polewa i chmiel
Wnioski: wiekopomna chwila, omnipolo zdeklasowane; nasrane do kadzi! A poważnie to ciężko się to pije, błoto, muł, krochmal.  Pomimo kosmicznego ekstraktu nie ma tutaj w sumie na czym języka zawiesić. czekolada, budyń, polewa, kakał i jakiś kwaśny owocek. Ciężko się to pije, ciężko się o tym pisze. Nieeee. Poczekamy jeszcze na butelkę, bo może faktycznie w kegu dostaliśmy jakąś esencję z dna.

Średnia Ocena: Nie da się tego ocenić.

Spoldzielczy/Geiranger Bryggeri, Geiranger Porter, 22º, 8,2%

Nos: klasyczny porter w zapachu, czekoladka, kakał, melanoidyny; murzynek, polewa, palony słód; może na granicy sugestii jakieś igliwie, jałowiec. ale na pewno nie tak jak w Dark Forest.
Smak: bardzo wytrawny, smukły, przyjemny; czekolada deserowa, przyprawy korzenne, mokra ziemia, palony jęczmień, trochę łodygowego chmielu. Ciężko się tutaj doszukać jakichś akcentów leśnych.
Finisz: krotki, przyjemny, kakao, paloność, trochę łodygowego chmielu.
Wnioski: dobry gładki porterek, ten jałowiec dosłownie na granicy sugestii; i w sumie dobrze. Na pewno nie jest to Wunderbaum i kostka do kibla jak w Dark Forest i całe szczęście; przyjemny i wyleżany gładki porterek; dobre.

Średnia ocena: 5/10

Tleń, Porter ze śliwką, 21º, 7,5%

RATEBEER

Nos: smukłe, ale aromatyczne, dużo wędzonej śliwki, wędzonki, opalonych patyków, palonego słodu; dalej jakieś chocolate chip cookies, brownie, melanoidyny, babka z suszem wigilijnym.
Smak: dobry, mimo małej mocy i wyczuwalnej wodnistości; wędzona śliwka, czekoladka, melanoidyny, ryżowe szyszki, kwaskowy od śliwki, ciutkę sojowy; dalej czekolada deserowa, blok czekoladowy
Finisz: śliwka, dym, karmel, melanoidyny.
Wnioski: Tleń umi w małowoltażowe porty jak mało kto! Piwo jest eleganckie, doleżane, dobrze śliwkowe, melanoidynowe i gładkie. Zdumiewające, że z tak małej mocy i tak małego ekstraktu dało się tyle wycisnąć. Drugiego takiego piwa sobie nie przypominamy, no może Prunum Light (ta szczególna warta warmińskiego), ale to był złoty strzał i miał wyższą moc; duży szacun.

Średnia ocena: 6/10

Łąkomin, Sus scrofa, in occidente fero, Jack Daniels BA, 25º, 11%

RATEBEER

Nos: nijako, mydlano, trochę opalonego drewna, lekkiego kakałka. Typowy łąkomin jest typowy… i nijaki.
Smak: pitna czekoladka, czekolad deserowa, trochę tanin, skarmelizowanego, drewna, pralin, pitnej czekolady; bourbonu tyle co nic, ale jednak ta beczka się odznacza jakimiś łagodnym akcentami waniliny, ligniny, kokosa i… sporej jałowości; takie papierowe to jest.
Finisz: czekolada, kakał, mydło.
Wnioski: typowy łąkokin jest typowy. Dziki dzik i podstawowa wersja Sus Scrofa jak i też RISy z Łąkomina cierpiały na straszną anemię charakteru. Nie inaczej jest tym razem. Piwo bazowe drętwe i bezjajeczne. Bourbon tutaj pomaga niewiele. Albo beczka była jakaś przelatana, albo zeschnięta, ale intensywności dodaje ona tyle co nic.

Średnia ocena: 4/10

Łąkomin, Sus Scrofa, in dolio a melle potili maturata, Mead BA, 25º, 11%

RATEBEER

Nos: Czy to jest to samo piwo? dyskretny, słodki, jest troche lekkiego miodku, taki lipowy czy inny wielokwiat. z czasem miodowość narasta; poza tym łagodny porter, ale jednak nie tak mydlany jak wcześniejsze Scrofy. Jest jakaś zmiana w recepturze chyba; bardziej jakoś, słodko, kremowo, mleczna czekoladka, kawa z mlekiem i syropem; w tle nawet jakieś akcenty woskowe, propolisowe.
Smak: słodki w cholerę, ale tez z takim gryczanym zadziorem; miód dużo intensywniejszy niż w zapachu; taki spadziowy, albo może i nawet gryczany; dalej słodki, bardzo miodowy, wosk, propolis; na początku porter bardzo ukryty pod tym miodem, ale jednak to nie mydło a po prostu fajny gładki portek; jeszcze miód, taki twardy, zbrylony; dopiero po chwili porter; gładka czekoladka, kakałko, ciut szorstkości; nawet takie clynelishowe motywy woskowe gdzieś majaczą; dobre to i całkiem skomplikowane.
Finisz: porterowy, trochę palony, czekolada, melanoidyny.
Wnioski: o kurczę! bardzo fajna rzecz; na początku nieoczywista i zdominowana przez miód, potem porter, ale jak na łąkomina to nawet ma jaja. Na początku wydaję się prosty jak konstrukcja cepa, jak miodowe mocne z jabłonowa, ale z czasem zaczyna pokazywać nawet skomplikowanie czy warstwy; świetne niuanse woskowe, propolisowe; jest moc. Nawet przez chwilę zastanawiałem się czy ocena nie powinna być wyższa.

Średnia ocena: 6,5/10

Łąkomin, Sus scrofa in caribaeis, Rum BA, 25º, 11%

RATEBEER

Nos: łagodny jak na karaiby; chyba jakiś lekki kolumnowy rum; w tle troche gumy jest, ale takiej łagodnej; aromatyzowane gumki do scierania, melasa, laski wanilii, lizaki choinkowe; z czasem aromat trochę bardziej bezkompromisowy i stanowczy; oj jest ta guma, czarny morgan z colą, powietrze z materaca; porter przykryty przez akcenty rumowe.
Smak: oj nie jest łagodnie, intensywne cuba libre, popiół, topiony plastik, guma; dalej gorzka czekolada; dalej trochę alkoholowo i płytko, jak zwykły czarny Morgan z colą; potem jeszcze materace, gumy, trampki; na koniec gorzkie kakao, czekolada deserowa, ziarno, trochę melanoidyn.
Finisz: wytrawny, palony rum, kakał, alkohol.
Wnioski: zaczyna się fajnie, w nieoczywisty sposób, potem intensywny młody, chamski i alkoholowy rum, na koniec wytrawny, mocno kakaowy porter; zupełnie nie jak Łąkomin. Do sztosowosci jest jeszcze daleko, ale jest dobrze. Dla mnie jest trochę zbyt prostacko i ordynarnie. Aleksander był bardzo zadowolony.

Średnia Ocena: 6,5/10

Na koniec zostałem jeszcze uraczony solidnie wyleżanym Grandem Imperial Chilli w Chmielołaczku. Kiedyś paskudne, a po latach bardzo fajne. O leżakach jeszcze zrobimy oddzielną część naszego testu. Stay Tuned!

Wnioski

Kolejny Baltic Porter Day za nami.  W pierwszym roku wypiliśmy równą setkę porterów. Teraz natomiast sporo zabrakło. Mamy wrażenie, że szał porterowy powoli się stabilizuje. W pierwszym roku wypiliśmy sporo porterów z browarów których już nawet nie ma. Patrząc na ich wytwory (dolne rejestry listy) można tylko zakrzyknąć „I dobrze! niech ginie!”. Z drugiej strony sprawdzone firmy idą w portery i nie wychodzą na tym źle. A tak zupełnie z trzeciej strony, to sporo premier skupiło się w okolicy święta porteru. Butelki nakupiliśmy i gdybyśmy regularnie czyścili zaległości, to pewnie zbliżalibyśmy się do zamknięcia drugiej setki.

W drugim roku wyraźnie mocno zarysowały się dwa trendy. Zdecydowanie bardziej obrodziło w edycje barrel aged, a także mamy coraz więcej i coraz śmielej poczynających sobie browarów restauracyjnych. Sporo z tego w dalszym ciągu leży w naszej piwinicy i czeka na wypicie. Zwycięzcą roku można jednogłośnie obwołać Porter Noster z Czarnej Owcy. Widawa zapunktowała co prawda lepiej, ale to chyba nikogo nie dziwi. Reszta wniosków jak dopijemy wszystko co mamy 😉

Jeżeli zaś chodzi o tę część, to mamy rozczarowania i zaskoczenia. Zaskoczyły, o dziwko, Łąkominy. Sus Scrofy z beczek po miodzie i rumie zrobiły robotę i pozwoliły odsunąć trochę na bok nasze uprzedzenia do tego browaru. Trochę mamy, co prawda, wrażenie, że chyba przy tych dwóch wersjach browar inaczej sypnął do gara, bo nijakość została przełamana. Wersja po miodzie ma fajne niuanse, wersja po rumie jest intensywnie rumowa. Z kolei największym rozczarowaniem jest Cornus Lupus z Kormorana. Spodziewaliśmy się podwójnie imperialnego prunum, a dostaliśmy jakiś grudkowaty kakało-krochmal. Recraft Mentor nie był aż takim zawodem, ale oczekiwania po świetnym, jak na niewysokie parametry Mentorze 22, były wyższe. Na wyróżnienie jak zwykle zasługuje tleń. Jak zawsze porządny, klasowy, taki w punkt, mimo niskich parametrów. Reszta to wypełniacz tej części, o którym nie ma się za bardzo co rozwodzić.

Na koniec, kompletna lista:

  • Tradycyjnie, jeśli kogoś swędzi, że oceny są skandalicznie niskie, to niech doda sobie wszędzie +1.
  • W przypadku identycznej oceny, o kolejności decyduje cena w przeliczeniu na litraż.
  1. Widawa, 5th Anniversary Jamaican Rum BA – 8,13
  2. Kormoran, Imperium Prunum (1 warka) – 8,00
  3. Widawa 5th anniversary Private Reserve Bourbon BA – 7,83
  4. Czarna Owca, Porter Noster Cognac BA – 7,50
  5. Brovaria Porter bourbon BA – 7,33
  6. Kormoran, Imperium Prunum (2 warka) – 7,25
  7. Czarna Owca, Porter Noster BBA (2017) – 7,13
  8. Jabłonowo, Podbity Śliwką – 7,00
  9. Maryensztadt, Gwiazda Północy – 7,00
  10. Kormoran, Imperium Prunum Esencja – 7,00
  11. Les Trois Mousquetaires, Porter Baltique – 7,00
  12. Widawa, 5th Anniversary Bourbon BA – 6,88
  13. Widawa 6th anniversary jamaican Rum BA – 6,83
  14. Kormoran, Imperium Prunum (3 warka) – 6,80
  15. Kormoran, Porter Warmiński (wersja prunum light) – 6,75
  16. Solipiwko, Baltic Abyss – 6,75
  17. Widawa, 24 BBA – 6,75
  18. Tleń, Porter Rum BA – 6,75
  19. Widawa, Porter 24 – 6,63
  20. Tleń Porter Tequila BA – 6,50
  21. Czarna Owca, Porter Noster Bourbon BA (2018) – 6,50
  22. Kormoran, imperium Prunum ( 4 warka) – 6,50
  23. Łąkomin, Sus Scrofa, in dolio a melle potili maturata, Mead BA – 6,50
  24. Łąkomin, Sus scrofa in caribaeis, Rum BA – 6,50
  25. Nepomucen, Echo – 6,33
  26. Widawa/Jacobsland, Origen – 6,33
  27. Widawa 5th anniversary smoked porter Bourbon BA – 6,25
  28. Widawa, Sherry BA – 6,25
  29. ReCraft, Mentor – 6,25
  30. Grodziski Porter ze Śliwką – 6,17 *
  31. Bytów/Rockmill, Porter O – 6,17
  32. Tleń, Porter ze śliwką – 6,00
  33. Trzech Kumpli, Ragnar – 6,00
  34. Jan Olbracht, Imperial Porter – 6,00
  35. Pracownia Piwa/Podgórz, Baran z Jajem – 6,00
  36. Hopster, Czarny Szkuner – 5,75
  37. Bednary, Sinior Isidoro – 5,75
  38. Birbant, Porter Klasyczny – 5,75
  39. Łąkomin, Dziki dzik na Torfowisku BA – 5,75
  40. Podgórz, 652m.n.p.m – 5,75
  41. Brokreacja Deep Dark Sea Bourbon BA – 5,75
  42. Maryensztadt, Projekt 30 #1 – 5,75
  43. Czarna Owca, Porter Noster – 5,67
  44. Golem Double Dybuk Laphroaig BA – 5,66
  45. Amager/Pracownia Piwa, Red Hetman – 5,66
  46. Pinta, Imperator Bałtycki (06.2017) – 5,50
  47. Bytów/Rockmill, Porter T – 5,50
  48. Trzy Korony, Fade to Black – 5,38
  49. Pinta, Imperator Bałtycki Oloroso BA – 5,33
  50. Ukiel, Porter Bałtycki – 5,25
  51. Porter Jurajski – 5,25
  52. Deer Bear, Piwowar Domowy – 5,25
  53. Haand/Jabeerwocky, Jabeerporter – 5,17
  54. Artezan, Dzikość Żółtej Pantery – 5,17
  55. Lwowskie – 5,00
  56. Pilsweizer, Porter Galicyjski – 5,00
  57. Pinta, Imperator Bałtycki (20.11.2014) – 5,00
  58. Bytów/Rockmill, Porter P – 5,00
  59. Bytów/Rokmill, Porter R (Vanilla) – 5,00
  60. Spoldzielczy/Geiranger Bryggeri, Geiranger Porter – 5,00
  61. Pohjala, Oo – 5,00
  62. DeMolen, Oye! & Ohje! – 5,00
  63. Brokreacja/Dukla, Imperialny Nafciarz – 5,00
  64. Pracownia piwa, Captain Baltic BA – 5,00
  65. Pracownia Piwa, Baltic Pooka – 5,00
  66. Recraft, Mentor 24 – 5,00
  67. Stara Komenda, Porter Komendowy 308 , Red wine BA – 5,00
  68. Hopkins, Imperialny Biohazard – 4,83
  69. Brokreacja Imperialny Nafciarz Dukielski Laphroaig BA – 4,83
  70. Gloger, Karty na stół – 4,75
  71. Konstancin, Porter – 4,67
  72. Kingpin, Angel of Temptation – 4,67
  73. Stu Mostów/Jopen, Black Polished Gold – 4,63
  74. Jabłonowo, Porter 9 – 4,50
  75. Piwoteka, Porter Bałucki – 4,50
  76. Kormoran, Porter z Wiśnią – 4,50
  77. Golem, Double Dybuk – 4,50
  78. Pinta, Imperator Bałtycki (20.11.2014) – 4,50
  79. Czarna Owca, Porter Noster Calvados BA – 4,50
  80. Bazyliszek, Wars Jack Daniels BA – 4,50
  81. Stara Komenda, Porter Komendowy BA – 4,50
  82. Beerlab, Imperialny porter bałtycki z syropem klonowym – 4,50
  83. Pinta & DUM, Bałtyk-Atlantico Porter – 4,33
  84. Setka Apollo 19 – 4,25
  85. Pracownia Piwa, Szkieletor – 4,25
  86. Bazyliszek, Wars – 4,25
  87. Wroclove Porter – 4,17
  88. Browar Staropolski, Staropolski Porter 9,8% – 4,17
  89. Gościszewo 55 – 4,13
  90. Chmielarium – 4,13
  91. Widawa, 5th Anniversary – 4,13
  92. Łódzki – 4,00
  93. Książęce Porter – 4,00
  94. Komes – 4,00
  95. Pinta, Bałtyk-Adriatico – 4,00
  96. Twigg, Drops of Jupiter – 4,00
  97. Bazyliszek, Porter Bałtycki z wiśnią i laktozą – 4,00
  98. Nepomucen/Widawa, Dark Forest – 4,00
  99. Golem Double Dybuk Bourbon BA – 4,00
  100. Jabeerwocky, Jabeer Porter Akvavit BA – 4,00
  101. Cieszyński, Porter Jubileuszowy – 4,00
  102. Łąkomin, Sus scrofa, in occidente fero, Jack Daniels BA – 4,00
  103. Pinta, Imperator Bałtycki  (03.2019) – 3,83
  104. Hopkins, Black Jack – 3,83
  105. Dukla, Baltic Pirates – 3,83
  106. Amber, Grand Imperial – 3,75
  107. Żywiec – 3,75
  108. Perła Porter – 3,67
  109. Argus – 3,50
  110. Komes Płatki dębowe – 3,50
  111. Komes Malinowy – 3,50
  112. Browar Jana Porter – 3,50
  113. Zakładowy, Po robocie – 3,50
  114. Zakładowy, Choinka Zakładowa – 3,50
  115. Bazyliszek, HWDP – 3,50
  116. Harpagan, Ezoteryczne Szuwary – 3,50
  117. Golem Dybuk Laphroaig BA – 3,50
  118. Porter Grodziski – 3,38
  119. Łąkomin, Sus Scrofa – 3,33
  120. Porter, Staropolski – 3,33
  121. Pinta, Wesołych Świąt 2017 – 3,33
  122. Pracownia Piwa, Captain Baltic Winter ed. – 3,33
  123. Cieszyński – 3,25
  124. Wąsosz – 3,25
  125. Brokreacja, Deep Dark Sea – 3,25
  126. Kraftwerk, Jolly Roger Rum BA – 3,13
  127. Lwówek – 3,00
  128. Lwówek Złoty Pociąg – 3,00
  129. Witnicki – 3,00
  130. Ciechan – 3,00
  131. Broumov, 1918 Porter – 3,00
  132. Staropolski 180 – 3,00
  133. Mazurski, Porter Bałtycki – 3,00
  134. Baribal – 2,88
  135. Łąkomin, Dziki Dzik – 2,88
  136. Pinta, Wesołych Świąt 2018 – 2,83
  137. Okrętowy, Karaka – 2,75
  138. Dr Brew, Hazelnut – 2,75
  139. Baba Yaga – 2,68
  140. Waszczukowe, Porter z Puszczy – 2,66
  141. Pracownia Piwa, LAB 16 – 2,63
  142. Okocim – 2,50
  143. Fortuna, Czarne Whisky Wood – 2,50
  144. Kraftwerk Jolly Roger Whisky BA – 2,50
  145. Rockmill, Oblivion – 2,50
  146. Primator 24 – 2,25
  147. Cornelius – 2,00
  148. Pardubice – 2,00
  149. Black Boss – 1,75
  150. Kraftwerk, Jolly Roger – 1,75
  151. Czarny Kot, Porter ze smakiem pomarańczy i goździków – 1,67
  152. Bednary, El Cid Campeador Jura BA – 1,38
  153. Kujawskie – 1,13
  154. Czarny Kot, Porter ze smakiem wiśni – 1,00
  155. Kufle i Kapsle, Nasz Dziki Bałtyk – 0,00
  156. Bonus: Perła (leżakowana 3 lata) – 7,25
  157. Kormoran, Cornus Lupus – Nie da się tego ocenić
  158. Widawa Single Barrel Bourbon BA – Bez oceny na razie
Radosław Janowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.