19.05.2018r. sklep Singlemalt.pl obchodził swoje 10 urodziny i przy okazji World Whisky Day. Zapraszamy na małą relację.

 

Kameralna imprezka z okazji tych dwóch wydarzeń odbywała się w lobby biurowca Eurocentrum przy Alejach Jerozolimskich. W świętowaniu World Whisky Day sklep Singlemalt.pl wybrał formę pośrednią, bo nie była to ani pojedyncza degustacja, ani festiwal. Stoisk było raptem 6, ale różnych whisky do wypicia blisko dwie setki. Cała zabawa przebiegała w dość luźnej atmosferze ciepłego majowego popołudnia. Pewnym urozmaiceniem były happy hours, gdzie co godzinę bardzo atrakcyjnie przeceniana była jedna whisky z cennika festiwalowego oraz organizowane spontanicznie konkursy. Nie obyło się też bez odśpiewania sto lat.

A co na stoiskach?

Singlemalt.pl zaoferował ponad 100 bardzo różnych butelek, wśród których rozstrzał był ogromny, od White Horse do Port Ellen. z ciekawszych rzeczy Kilka Glendronachów SC, Laphroaigi Cairdeas, kilka nieczynnych destylarni i trochę butelek niezależnych.

Połączone siły Bestwhiskymarket.com i TTOW. Tutaj także było co wypić. BWM to przede wszystkim szeroka oferta Cadenhead i MMD, ale też całe morze innych niezależnych i trochę staroci. U TTOW były starannie wyselekcjonane rzeczy stare i bardzo stare oraz ich własny bottling Glenrothes „The Time”

 

Na stoisku Pernod Ricard oferta była trochę zawężona, ale wszytkiego można było się napić w cenie biletu. Zwłaszcza Aberlour A’bunadh w cenie to był dobry deal

Na stoisku Diageo przyciągała przede wszystkim starsza edycja Brory DSR, a oprócz tego wybór Classic Malts i Distillers Editions oraz Johnnie Walker

 

 

LVMH przywiozło pełne stoisko festiwalowe, a więc koktajle, filmy VR i do spróbowania wszystkie Ardbegi i Glenmorangie z oferty.

Trochę na doczepkę było też stoisko winiarskie. Dla fana whisky znalazło się choćby dobre amarone.

Imprezie towarzyszyły trzy „zasiadane” degustacje. Były to: Degustacja urodzinowa singlemalt.pl z wyborem szczególnych dla nich whisky, degustacja Murray McDavid „The Art of Maturation” i nasza degustacja w formule znanej z Wielkich Testów.

Tym razem testowaliśmy na ślepo podstawowe edycje whisky z beczek po sherry i opowiadaliśmy o Jerez de la Frontera. Słodka niespodzianka z Jerez też się znalazła. Wyniki testu już wkrótce na blogu.

Kilka dobrych rzeczy się też wypiło 😉

Imprezka choć kameralna, to była bardzo udana. My życzymy Singlemalt.pl 100 lat i do zobaczenia na kolejnym World Whisky Day za rok.

 

 

 

Radosław Janowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.