Kolejny rok nad Wisłą i kolejny kalendarz festiwalowy czas rozpocząć. Zapraszamy na nasz mały przegląd polskich festiwali alkoholowych AD 2024!

Luty dobiega końca, świstak chyba nie zobaczył swojego cienia, bo za oknem temperatury już wiosenne i lada dzień przyroda odżyje. Wraz z nią wiosną też odżywa festiwalowa karawana alkoholowa, która przetoczy się przez polskie miasta. Począwszy od początku marca na podbój stoisk ruszą wygłodzeni fani whisky i innych alkoholi.
Przedstawiamy wam nasze zestawienie polskich imprez alkoholowych w 2024. W tym roku powracają dobrze znane marki, mamy okrągłe jubileusze, kolejne edycje mniejszych wydarzeń regionalnych, ale też mamy zupełnych debiutantów. Przede wszystkim wraca na mapę Polski dawno nie widziany Poznań.
W tym roku wobec licznych zawodów i rosnących cen postanowiliśmy w końcu darować sobie festiwale piwne. Nie będzie ich na liście ani raczej nas na nich.

No jedziemy!

 

Kalendarz Festiwali Alkoholowych 2024:

 

Marzec

1-2.03 – Poznań Whisky Festivalhttps://poznanwhiskyfestival.pl/pl/ – w tym roku sezon festiwalowy zaczynamy niespotykanie wcześnie. Jeszcze astronomiczna zima się nie zdąży skończyć, a już będzie okazja napić się dobrej whisky za sprawą debiutanckiego festiwalu współorganizowanego przez dobrze znaną Lożę Dżentelmenów. Poznań niegdyś już był gospodarzem festiwalu whisky, za sprawą Poznań Whisky Show, ale tam skończyło się na dwóch edycjach o ile pamiętam. Lokalizacja – Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

Maj

 

10-11.05 – Whisky&Friendshttps://whiskyandfriends.pl/ – ósma już edycja festiwalu organizowanego przez sieć salonów M&P. Ponownie odbędzie się w warszawskim The Tides nad Wisłą. W tym roku niestety zmuszeni jesteśmy odpuścić tę imprezę, gdyż w tym czasie będziemy bawić w naszym ukochanym Jerez. Zastąpcie nas godnie 🙂 Relacja 2023. Whisky&Friends otwiera bardzo intensywną kampanię wiosenną; tak naprawdę w każdy kolejny weekend do końca czerwca odbywa się jakaś warta uwagi impreza. Spodziewamy się że będą zapaleńcy którzy odwiedzą większość.

 

18.05 – Whisky Day Cracowhttps://whiskydaycracow.pl/ –  ledwie tydzień później odbędzie się szósta edycja krakowskiego festiwalu whisky. Jak zwykle w klimatycznym Forcie Kleparz, więc jak zwykle zjawimy się przyjąwszy wcześniej podkład w postaci krakowskiej maczanki. Tu nasza relacja z zeszłego roku.

 

25.05 – Lubuski Festiwal Whiskyhttps://eluxo.pl/181-lubuski-festiwal-whisky-i-alkoholi-mocnych# – w jeszcze kolejny weekend odbędzie się festiwal w Zielonej Górze. Będzie to trzecia edycja tej imprezy.

 

30.05 – 2.06 – Whisky nad Jezioremhttps://www.facebook.com/events/343494818677933 – minifestiwal organizowany w Debrznie już od 9 lat przez Daniela Orłowskiego i jego Bestwhiskymarket, choć w zasadzie w tym roku można już napisać że przez destylarnię Millside. Edycja o tyle szczególna, że 31 maja nastąpi oficjalne otwarcie destylarni Millside.

 

Czerwiec

7-8.06 – DramOff – Whisky&Craft Beer Festhttps://dramoff.com/pl – kolejna śląska impreza, tym razem w Chorzowie, za którą stoją Bartek Cynamon (Klubokawiarnia Cynamon) i Paweł Cyganek. Festiwal ma łączyć whisky z kraftowym piwem.

 

8.06 – Sand City Whisky Festhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100083107903654 – edycja trzecia. Kameralny festiwal w Piasecznie organizowany przez Lożę Dżentelmenów i odbywający się w zasadzie na placyku przed ich sklepem. Mamy dość blisko, pewnie zajrzymy. Dwa lata temu byliśmy.

14-15.06 – Fesitwal Whisky i Wina by AlCaponehttp://festiwalwhiskyiwina.pl/ – na mapę festiwalową wkracza Rzeszów za sprawą imprezy organizowanej przez sieć sklepów Al Capone. Nie wiemy póki co za wiele, ale Al Capone ma sporo własnej selekcji, więc można liczyć że coś ciekawego się pojawi. Będzie to debiutancki festiwal, więc warto sprawdzić.

 

 

21-22.06 – Rum Lovehttps://rumlovefestiwal.com/pl/ – największe w Polsce wydarzenie poświęcone rumom. Lokacja bez zmian, a więc stara zajezdnia tramwajowa Czasoprzestrzeń Wrocław. Zeszłoroczną relację przeczytacie tutaj. Idealne wydarzenie aby wprowadzić się rumem w wakacyjny klimat na koniec wiosennej kampanii festiwalowej.

 

Sierpień

 

23-24.08 – Festiwal Whisky Jastrzębia Górahttps://festiwalwhisky.pl/ – jak zawsze organizowany w połowie letniego sezonu ogórkowego dookoła Domu Whisky. Będzie to jubileuszowa, dziesiąta edycja.

 

Jesienna Kampania Festiwalowa

 

28.09 – Whisky & Rum Festiwal w Zielonej Górze – https://www.facebook.com/festiwalwhiskyrumfireice – to już czwarta edycja festiwalu organizowanego przez Fire & Ice Alkohole Świata. Zielona góra stoi winem, ale także i festiwalami.

 

Salon M&Phttps://wina-mp.pl/oswia-mp – data jeszcze nie jest znana. Zapewne jak zwykle w fortecy Kręgliccy, w czwartek dzień na wina, w piątek dzień z alkoholami mocnymi, jak zwykle będzie promocyjny cennik. Będzie to piętnasta edycja, jak zawsze chętnie odwiedzimy. Tak było w 2023.

 

11-12.10 – Whisky Live Warsawhttps://www.whiskylivewarsaw.com/ – największa impreza poświęcona whisky w Polsce, organizowana przez Jarosława Bussa. Na obecny dzień za wiele nie wiemy. Nie znamy daty, choć prawdopodobnie odbędzie się to w sprawdzonej już formule – ciepły, październikowy weekend i stadion Legii. Niezmiennie polecamy.

 

25.11 – Whisky & Food Festivalhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100067953198721– ósma odsłona imprezy odbędzie się w listopadzie w katowickiej Fabryce Porcelany.

Warsaw Spirits Competitionhttps://warsawspiritscompetition.pl/ – organizowany przez Łukasza Gołębiewskiego. Impreza poświęcona nie tyle whisky, co ciekawym destylatom ogólnie. Jeśli kręcą was dziwactwa typu wódka o smaku żurku to jest to impreza dla was. Odbywa się na warszawskiej Pradze i będzie to już siódma edycja. Konkretna data jeszcze nie jest znana.

Aleksander Tiepłow

One thought on “Kalendarz Festiwali Alkoholowych 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.