W tym roku w dniach 13-14 października odbywać się będzie 10 jubileuszowy festiwal Whisky Live Warsaw 2023. Po raz drugi na stadionie warszawskiej Legii i po raz drugi z nami w roli patronów medialnych. Czego więc będzie można się spodziewać po WLW w tym roku?

To już dziesiąty raz kiedy będziemy się spotykać na polskiej edycji festiwalu spod znaku Whisky Live. Po raz kolejny Whisky Live Warsaw pobije wszelkie rekordy i znów możemy się spodziewać  rekordowej liczby wystawców, gości, nowych stref na festiwalu, nowych atrakcji. Co też więc zaoferuje nam Whisky Live Warsaw 2023?

O dotychczasowej historii festiwalu i naszej historii na tym festiwalu pisaliśmy już sporo w zeszłorocznej zapowiedzi Whisky Live Warsaw 2022.

Sprawdzone Miejsce – stadion Legii

W zeszłym roku impreza z za małych przestrzeni w praskim Koneserze przeniosła się  na Legię i można powiedzieć, że to dodało jej wiatru w żagle. My jako stali bywalcy piwnych festiwali na tymże stadionie wiedzieliśmy, że będzie to strzał w dziesiątkę. No i tak też się okazało, bo Legia spisała się znakomicie. Możecie zresztą więcej przeczytać o tym w naszej relacji z Whisky Live Warsaw 2022. Klub Biznesowy Legii oferuje blisko 2300m2 powierzchni, co jest przestrzenią porównywalną z tą jaką festiwal dysponował w pierwszych latach w koneserze. Strefa oferowała przestronne, nowoczesne i klimatyzowane sale oraz doskonałą infrastrukturę. Wrażenie pogłębiają jeszcze ogromne przeszklenia strefy, przez które widać trybuny i płytę boiska. Przy zeszłorocznej wspaniałej pogodzie goście festiwalowi mogli zresztą korzystać z całości trybuny VIP.

W tym roku festiwal jeszcze urośnie i będzie można się spodziewać, że zacznie opanowywać też górne piętro Klubu Biznesowego Legii, na którym w zeszłym roku było jeszcze całkiem sporo miejsca. Dobrze, że organizatorzy WLW wybrali Stadion im. Marszałka Piłsudskiego, bo zarówno festiwal jak i miejsce mają jeszcze rezerwy mocy do wykorzystania.

Wystawcy

W tym roku znów festiwal idzie na rekord i będziemy mogli spodziewać się blisko 100 wystawców. Jak zwykle będą wszystkie liczące się koncerny, kraftowe destylarnie, niezależni bottlerzy. Jak zwykle też oprócz samej whisky będziemy mogli się spodziewać malternatyw z rumem i ginem na czele. Jak zwykle dostaliśmy bardzo szeroką ofertę masterclassów i strefę cygarową. Nowością w tym roku będzie strefa New to Poland, gdzie zaprezentowali wystawcy debiutujący. Zobaczymy więc dobrze nam znanych wystawców z lat poprzednich i wielu nowych. Jak zwykle dwa dni to będzie za mało.

Książeczka festiwalowa znów pewnie urośnie wobec oferty tak wielu wystawców i znów będziemy mogli się spodziewać w niej promocyjnych cen pomniejszonych o 23% VAT.

 

Atrakcje

Oczywiście nie może zabraknąć gości specjalnych. W tym roku będą to autor Malt Whisky Yearbook – Ingvar Ronde oraz Ian Wiśniewski, niezależny publicysta piszący m.in. dla Whiskey Magazine.

Nowością w tym roku będą koncerty  rockowe odbywające się w oba festiwalowe dni. Stadion Legii wszak nadaje się do tego jak żaden inny festiwalowy obiekt, co zresztą pokazywał, bo koncertów ma na koncie wiele. W piatek 13.10.o godz. 21:00 zagrają dla nas Chłopcy z Placu Broni a w sobotę 14.10.  o godz. 20:00 Kobranocka. Już oczyma duszy mej widzę tego drugiego dnia te zmęczone masy fanów whisky ryczących „Kocham cię jak Irlandię” 😉

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na oficjalnej stronie:

https://www.whiskylivewarsaw.com/pl/.

Sprzedaż biletów prowadzona jest pod adresem:

https://www.whiskylivewarsaw.com/dlaodwiedzajacych/sprzedaz-biletow/.

Radosław Janowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.