Kolejny Baltic Porter Day za nami, tym razem po trzyletniej przerwie. Zapraszam na kolejny Przegląd Generalny Porterów podczas którego piliśmy porterki w knajpach podczas Baltic Porter Day 2023!

Jeżeli ktoś do tej pory nie śledził cyklu to zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi częściami:

Pandemia odeszła w zapomnienie, teraz cywilizowany świat zmaga się z wojną i inflacją. Baltic porter day wciąż jednak pamięta, trzy zimy z ograniczonym działaniem gastronomii w której przecież święto się odbywa, dały o sobie znać. W końcu jednak baltic porter day wrócił do żywych, także w styczniu 2023 udaliśmy się na tradycyjną już wyprawę szlakiem porterów po warszawskich barach. W tym roku zawitaliśmy do:

 • Hoppiness
 • Hopito Chmielna
 • Pinta Warszawa
 • Piw Paw Foksal
 • Jabeerwocky
 • Kufle i kapsle
 • Same Krafty vis-a-vis

Jak zwykle naszym zamiarem było spróbowanie jak największej ilości porterów limitowanych, edycji świątecznych, niedostępnych później w butelkach czy puszkach. Nie stroniliśmy jednak od rzeczy szeroko dostępnych, choć jeszcze nam nieznanych. Nie przedłużając:

 

Pracownia Piwa, Captain Baltic Whiskey BA (leżakowane kilka lat)

Untappd

Nos: grube, wytrawne, mocno palone, przypalony karmel, melanoidyny, mocny destylat, jest chyba trochę trafione, bardzo w tle czai sie jakiś kwasik, choć może to od slodu. Melanoidyny, piwnica, mokra ziemia.

Smak: wytrawne, palone, chmielowe, czekolada 90%, kakao, tytoń, sucha ziemia, popiół, kreda, albariza, mocny destylat, ale niezbyt szlachetny. Trochę przegazowane. Destylat taki młody, agresywny, ledwie liźnięty drewnem, stara beka, trochę zeschnięta, suche wafle, andruty. Trochę nawet jakieś takie torfowo kablowe klimaty, drzewa sandałowe, jakieś kory, trochę piwnicy. Im dłużej się pije tym bardziej głębia się pokazuje, mokrość, piwnica, whisky.

Finisz: zalegający chmiel, gorzka czekolada, ciemne praliny, kakao, kawa.

Wnioski: bardzo dobre piwo. Destylat się nie ułożył, jest alkoholowe, ale w przyjemny whiskowy sposób. Bardzo wytrawne, palone, czekoladowe, kawowe. Bardzo dobre. Sporo lepsze niż na świeżo. Farewell pracownio.

Średnia Ocena: 6,75

 

Birbant, Clony

Untappd

Nos: syrop klonowy i swiezo zmielona kawa. I to tyle.

Smak: przyjemnie przebija się zarówno syrop klonowy i Kawa. Kawa z tych niezbyt szlachetnych, ale dobrze się żłopie. Kawa patykowa, upalona, sucha. Tania mleczna czekolada, Kawa zbożowa, lukrecja.

Finisz: syrop klonowy, stara czekolada gorzka.

Wnioski: dobre do żłopania.

Średnia Ocena: 4,75

 

Magic Road, Baltic Rumour

Untappd

Nos: no taki aromat czekoladek, nugaty, praliny, belgijska czekolada, fondant, bajadery, wuzetki na wódzie, tiramisu, kawka, lukier kawowy. Nie ma tego dużo ale skutecznie kryje aromat i charakter porteru.

Smak: aromat jak nic, bo słodyczy za dużo nie ma. Tania czekolada, kasztanki, kokosanki, syrop cukrowy, troche paloności, slodka kawa, latte  syropem. Pod koniec jakieś szorskie, mydlane i mało smaczne.

Finisz: słaby, szorstki, tania, stara czekolada z nadzieniem, wyrób czekoladopodobny.

Wnioski: takie sobie to. Sam aromat a pod koniec płytkie i szorstkie.

Średnia Ocena: 3,75

 

Pinta, Portermass Smoked Plum

Untappd

Nos: dobre. Jest Śliwa, kakał, keksik, piernik. Powidła przysmażone, z charakteru wydaje się że bardziej Podbity Śliwką niż Prunum.

Smak: No dojebali tej śliwy. Nawet chyba bardziej niż podbity. Śliwka w occie, sliwka w czekoladzie, pod spodem dobry porter. Kawka, murzyn, keks, powidła przesmażone, przylalone, umami. Mocno upalone, ale fajnie to gra z tym śliwkowym kwaskiem.

Finisz: śliwka w czekoladzie, śliwka nałęczowska.

Wnioski: dobre to, mimo że nieco przegięte.

Średnia Ocena: 6,50

 

Lubrow, Kościelec Imperial Porter

Untappd

Nos:  pachnie jak nic; łodygowy chmiel, stare kakao, wyrób czekoladopodobny, popiół, stare werthersy, suche ciasto.

Smak: granulat chmielowy, łodygi, stary chmiel, czekolada z nalotem, patyki, paloność, mydliny, łupiny orzechów, suche rodzynki, kurz, patyki.

Finisz: zalegająca gorycz, łodygi, suchy kakał.

Wnioski: cienizna. Nie warto było nic.

Średnia Ocena: 2,75

 

Jabeerwocky, Porter Geist

Untappd

Nos: porterowy porter. Melanoidynka, trochę czekoladki, pumpernikla, imbir. Dobrze wyleżany. Na dłuższą metę mało się dzieje. Po prostu smaczny, klasyczny porter.

Smak: tu z kolei nieco szorstkości. Taka umiarkowana palonosc, dość, smukły jak na dzisiejsze czasy. Klasyczny klasyk. Bez szału ale i nie ma za bardzo się do czego przypierdolić. Kruszonka z ciasta.

Finisz: batoniki zbożowe, melanoidyny, suszone owoce.

Wnioski: przypomina się Jabeerporter sprzed kilku lat, który był podobnie gładki, łagodny, lecz dobrze wyleżany. I chyba lepszy.

Średnia Ocena: 4,25

 

Nepomucen, Echo Ice

Untappd

Nos: pitna gorzka czekolada, polewa do ciasta, ale też coś dziwnego, płyn do przenośnych toalet, zamrażalnik, mrożone mięsa. Poza tym porterowo. Melanoidyny, kawka zbożowa, paloność, sianko, stajnia.

Smak: patyki, wymrażany sos sojowy. Paluszki rybne. Kakał, murzynek, czekolada deserowa, polewa czekoladowa, kawka, orzechy, pieczone kasztany, żołędzie. Jakaś łodygowość.

Finisz: kakał, czekolada, kawka, patyki.

Wnioski: takie to sobie, wali wymrożeniem i paluszkami rybnymi. Okrutnik.

Średnia Ocena: 2,75

 

Magic Road, National Black Treasure

Untappd

Nos: też pachnie popiołem i patykiem. Generyczny i bez polotu, jakaś nuta lekka detergentowa.

Smak: w smaku troche w stronę wytrawnego risa. Węglowe, palone. Smukłe, pełne, trochę za bardzo palone. Generyczne, nie zapada w pamięć.

Finisz: paloność, węgiel.

Wnioski: brak w zasadzie. Porter jakich wiele, do zapomnienia.

Średnia Ocena: 4,25

 

Komes, Porter Bałtycki Wymrażany Jack Dainel’s BA 15%

Untappd

Nos: kokosanki, bounty, mocna wanilia, mocny bourbon, orzeszki ziemne, masło orzechowe, snickersy, krem pistacjowy, kasztanki, andruty, krokant, nutella.

Smak: fchuj słodkie i fcholere mokry bourbon. JD jak się patrzy, jakby ktoś dolał go na chama do piwa. Kokosanki podlane Jackiem, czekoladki z naftą. Aż czuć te resztki spirytu. Migdalina, werniksy, acetony, rozpuszcalniki. Dalej torcik wedlowski, ale też z alkoholem, baryłki, brownie, angielski pudding z brandy. Kukułki, nutella, bourbonowe likiery albo drinki na bourbonie typu Godfather, rusek na bourbonie, espresso martini na bourbonie, jakieś śmietankowe likiery. Trochę jakieś syropy coca colowe. Nie jest bardzo złożone, ale przyjemnie jebitne.

Finisz: długi, potężny, bourbon, bounty, nugaty, orzechy, wanilia.

Wnioski: jebitne, alkoholowe, bourbonowe, o taki wpływ beczki za wiele nie robiliśmy. Jest super teraz i ma jeszcze w cholerę potencjału na leżak.

Średnia Ocena: 7,50

 

Opiwatele, Porterra Nova

Untappd

Nos: pachnie kawą. Masło orzechowe, kawa przelewowa, sucha trawa. W zasadzie tyle.

Smak: dobre espresso, melanoidynka, niuans soli i w zasadzie tyle. Jakiś zielony niuans.

Finisz: sól, kawa.

Wnioski: tak średnie, że aż średnie. No fajna ta kawa, ale wciąż to piwo jakich wiele, niczym się nie wyróżnia.

Średnia Ocena: 4,00

 

Piwne Podziemie, Kraken of Doom

Untappd

Nos: risoporter, mocno palony, łodygi, kawa, kakao, melanoidyna, popiół. Dominuje ta paloność, lukrecja, salmiakki, arcydzięgiel.

Smak: risoporter, ale nie do końca, bo jednak jest paloność, sle jest smukle, wytrawnwe nie ma zalegającej słodkości. Lukrecja, arcydzięgiel, popiół, przypalone ciasto, melanoidyny, kwaśna kawa, nagar, malizna, gorzka czekolada, w tle jakieś nuty zielone, zioła, arcydzięgiel.

Finisz: paloność, kawa, popiół.

Wnioski: mocno palony, wytrawny przegięty imperialny porter.

Średnia Ocena: 4,75

 

Trzech Kumpli, Baltic Porter Day 2023 – wędzony z kakao

Untappd

Nos: wędzoność, smażony oscyp, laysy z pieca, rolada ustrzycka, gorzka czekolada, kawka, melanoidyny,

Smak: wędzonka, oscyp, rolada, paloność, popiół, smażeny syr, ale gdzie ten kakał? Może gdzieś jest na skraju sugestii? Może trochę tłuste jest na języku. W zasadzie tyle.

Finisz: wędzony, palony, kawowy, przypalone ciasto.

Wnioski: wędzone i przesadnie palone. Dużo tu się nie dzieje, to jest po prostu dobre piwo do picia.

Średnia Ocena: 4,25

 

Wnioski

Dobrze że Baltic Porter Day powrócił, przydałby się jeszcze jakiś zorganizowany barrel aged barley wine day  😉 Jeśli chodzi o tę część to mamy jak to często bywa kilka zaskoczeń „w górę”, peleton średniaków i analogicznie kilka zaskoczeń „w dół”. W pamięci na pewno zapadnie wymrażany Komes z beczki po Jacku Danielsie. Wspaniały wpływ beczki, naprawdę wspaniały. Na drugim miejscu pintowe Prunum, mocarne, jebitne, przywodzące na myśl pierwszą warkę Podbitego Śliwką. Miło było także ujrzeć ostatni błysk Pracowni Piwa. Zwłaszcza że piwo naprawdę elegancko się uleżało i teraz było sporo lepsze niż na świeżo, co zresztą odzwierciedla punktacja. Z zaskoczeń in minus to najbardziej mrożone Echo z Nepomucena. No coś ewidentnie nie wyszło, te aromaty mrożonek i starych zamrażalników niestety dyskwalifikują wymrażane piwo.

No cóż, dobijamy w zasadzie do 300 wypitych porterów i pomału dochodzimy do wniosku, że trzeba dochodzić do punktu kulminacyjnego przeglądu. W końcu porterów wychodzi więcej niźli jesteśmy w stanie wypić, a i tak ograniczyliśmy się do czystych i barrel aged. Innych piw w zasadzie nie pijamy, a też byśmy chcieli. No ale pierwotnie był plan poprzestać na pojedynczym przeglądzie więc zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Na koniec kompletna lista:

 • W przypadku identycznej oceny, o kolejności decyduje cena w przeliczeniu na litraż.
 1. Widawa, 5th Anniversary Jamaican Rum BA Special Reserve – 8,75
 2. Widawa, 8th Anniversary BA Private Reserve – 8,25
 3. Widawa, 5th Anniversary Jamaican Rum BA – 8,13
 4. Łańcut, Podbipięta – 8,00
 5. Solipiwko, Baltic Abyss [leżakowany 2 lata] – 8,00
 6. Kormoran, Imperium Prunum (1 warka) – 8,00
 7. Widawa, 5th Anniversary Private Reserve Bourbon BA – 7,83
 8. Czarna Owca, Porter Noster Cognac BA – 7,50
 9. Fortuna, Komes Ice JD BA – 7,50
 10. Widawa & Hoppin’ Frog, Baltic Pirate BA – 7,50
 11. Brovaria Porter Bourbon BA – 7,33
 12. Świebodzin, Importer BA – 7,25
 13. Kormoran, Imperium Prunum (2 warka) – 7,25
 14. Widawa, 8th Anniversary Smoked BBA – 7,25
 15. Okocim Mistrzowski Porter Oloroso BA – 7,25
 16. Czarna Owca, Porter Noster BBA (2017) – 7,13
 17. Widawa, 5th Anniversary Single Barrel BBA – 7,13
 18. Jabłonowo, Podbity Śliwką – 7,00
 19. Maryensztadt, Gwiazda Północy – 7,00
 20. Podgórz, 652m.n.p.m [leżakowany 4 lata] – 7,00
 21. Bury, Porter Bałtycki 22 Woodford Reserve BA – 7,00
 22. Trzech Kumpli, Bjorn – 7,00
 23. Brokreacja, Nafciarz Dukielski 18m-cy BA – 7,00
 24. Kormoran, Imperium Prunum Esencja – 7,00
 25. Les Trois Mousquetaires, Porter Baltique – 7,00
 26. Widawa, 5th Anniversary Bourbon BA – 6,88
 27. Jabłonowo, Podbity Śliwką [leżakowany 3 lata] – 6,83
 28. Trzech Kumpli, Floki – 6,83
 29. Widawa 6th anniversary jamaican Rum BA – 6,83
 30. Kormoran, Imperium Prunum (3 warka) – 6,80
 31. Kormoran, Porter Warmiński (wersja prunum light) – 6,75
 32. Solipiwko, Baltic Abyss – 6,75
 33. Widawa, Porter 24 BBA – 6,75
 34. Tleń, Porter Rum BA – 6,75
 35. Trzech Kumpli, Ivar – 6,75
 36. Port Gdynia, Porter Bałtycki Wymrażany – 6,75
 37. Tumski, Dekada Jack Daniel’s BA – 6,75
 38. Pracownia Piwa, Captain Baltic Red Wine BA – 6,75
 39. Widawa, Porter 24 – 6,63
 40. Okocim, Porter [leżakowany 6 lat] – 6,50
 41. Tleń, Porter Tequila BA – 6,50
 42. Czarna Owca, Porter Noster Bourbon BA (2018) – 6,50
 43. Pinta, Portermass smoked plum – 6,50
 44. Porter z Gniezna, Porto BA – 6,50
 45. Bury, Porter Bałtycki, Jamaican Rum BA – 6,50
 46. Kormoran, imperium Prunum ( 4 warka) – 6,50
 47. Łąkomin, Sus Scrofa, in Dolio a melle potili maturata, Mead BA – 6,50
 48. Łąkomin, Sus Scrofa in Caribaeis, Rum BA – 6,50
 49. Dr Brew, Porter Bałtycki 24 Amarone BA – 6,50
 50. Pracownia Piwa, LAB37 – 6,50
 51. Rockmill Infinity Imperial Porter Armagnac BA – 6,50
 52. Rockmill Infinity Imperial Porter RUM BA – 6,50
 53. Widawa, 8th Anniversary Bourbon BA – 6,50
 54. Brovaria, Porter Bałtycki Rum BA – 6,50
 55. Port Gdynia, Porter leżakowany na dnie Bałtyku – 6,50
 56. Nepomucen, Echo – 6,33
 57. Pinta, Portermass Mead BA – 6,33
 58. Widawa/Jacobsland, Origen – 6,33
 59. Maryensztadt, Imperial porter Heaven Hill BA – 6,25
 60. Dobry Browar, Porter z Gniezna Martell Cognac BA – 6,25
 61. Widawa, 5th anniversary smoked porter Bourbon BA – 6,25
 62. Widawa, Porter 24 Sherry BA – 6,25
 63. Brokreacja, Deep Dark Sea Kirschwasser BA – 6,25
 64. Pohjala, Öö XO – 6,25
 65. ReCraft, Mentor 22 – 6,25
 66. Grodziski Porter ze Śliwką – 6,17 *
 67. Bytów/Rockmill, Porter O – 6,17
 68. Maryensztadt, Projekt Barrel Aged Imperial Porter Black Kirsch BA – 6,13
 69. Tleń, Porter ze śliwką – 6,00
 70. Trzech Kumpli, Ragnar – 6,00
 71. Tumski, Dekada – 6,00
 72. Pinta/Pohjala, Baltic Pride – 6,00
 73. Jan Olbracht, Imperial Porter – 6,00
 74. Mazurski, Porter Rum BA – 6,00
 75. Pracownia Piwa/Podgórz, Baran z Jajem – 6,00
 76. Czarna Owca, Imperial Porter Noster BBA – 6,00
 77. Brokreacja, Deep Dark Sea Rum BA, 28blg – 6,00
 78. Brokreacja, Nafciarz Dukielski Islay Blend BA – 6,00
 79. Brokreacja, Nafciarz Dukielski Bunnahabhain BA – 6,00
 80. La Debauche, Porter Baltique Cognac BA – 6,00
 81. Widawa & Dunham, Mroczny Pan – 6,00
 82. Pohjala, Armchair Detective, Cognac BA – 6,00
 83. Andersons, A Roasted Development, Imperial Porter – 6,00
 84. Czarna Owca, Porter Noster Bourbon & Calvados DBA – 5,88
 85. Konstancin, Porter BBA – 5,88
 86. Pinta, Imperator Bałtycki Double BA w. Vanilla – 5,88
 87. Stu Mostów/Jopen Black Polished Gold BA – 5,88
 88. Hopster, Czarny Szkuner – 5,75
 89. Bednary, Sinior Isidoro – 5,75
 90. Birbant, Porter Klasyczny – 5,75
 91. Łąkomin, Dziki dzik na Torfowisku BA – 5,75
 92. Podgórz, 652m.n.p.m – 5,75
 93. Brokreacja Deep Dark Sea Bourbon BA – 5,75
 94. Brokreacja, Call to Create Jack Daniel’s BA – 5,75
 95. Maryensztadt, Projekt 30 #1 – 5,75
 96. Fortuna, Komes Porter [leżakowany 4 lata] – 5,67
 97. Czarna Owca, Porter Noster – 5,67
 98. Golem, Double Dybuk Laphroaig BA – 5,66
 99. Amager/Pracownia Piwa, Red Hetman – 5,66
 100. Perła, Porter [leżakowana 3 lata] – 5,50
 101. Kormoran, Porter Warmiński [leżakowany 4 lata] – 5,50
 102. Pinta, Imperator Bałtycki (krótko po terminie) – 5,50
 103. 1530 Cerveza de Bodega, Duela Imperial Porter, Oloroso BA – 5,50
 104. Bytów/Rockmill, Porter T – 5,50
 105. Rockmill Oblivion BBA – 5,50
 106. Czarna Owca, Porter Noster Apple Brandy BA – 5,50
 107. Carna Owca, Porter Noster Triple Sec BA – 5,50
 108. Stu Mostów, WRCLW Nitro – 5,50
 109. Porter z Gniezna BBA – 5,50
 110. Podgórz, Imperialny 652mnpm BBA – 5,50
 111. Trzy Korony, Fade to Black – 5,38
 112. Profesja, Pirat Porto BA – 5,38
 113. Pinta, Imperator Bałtycki Oloroso BA – 5,33
 114. Widawa, 7th Anniversary BBA – 5,33
 115. Ukiel, Porter Bałtycki – 5,25
 116. Browar na Jurze, Porter Jurajski – 5,25
 117. Deer Bear, Piwowar Domowy – 5,25
 118. Maryensztadt, Imperial Smoked Baltic Porter Black Forest Kirsch BA – 5,25
 119. Pracownia Piwa, LAB 38 Merlot BA – 5,25
 120. Tleń, Porter [leżakowany 3 lata] – 5,17
 121. Haand/Jabeerwocky, Jabeerporter – 5,17
 122. Artezan, Dzikość Żółtej Pantery – 5,17
 123. Argus Porter (Amber) [Leżakowany 6 lat] – 5,00
 124. Lwowskie Porter – 5,00
 125. Pilsweizer, Porter Galicyjski – 5,00
 126. Dobry Browar, Porter z Gniezna – 5,00
 127. Port Gdynia, Porter Bałtycki – 5,00
 128. Recraft Porter 24 Oloroso Oak Aged – 5,00
 129. Bytów/Rockmill, Porter P – 5,00
 130. Bytów/Rokmill, Porter R (Vanilla) – 5,00
 131. Hajer, Imperial Porter – 5,00
 132. Spoldzielczy/Geiranger Bryggeri, Geiranger Porter – 5,00
 133. Widawa & Quince, Rage – 5,00
 134. Pohjala, Oo – 5,00
 135. DeMolen, Oye! & Ohje! – 5,00
 136. Brokreacja/Dukla, Imperialny Nafciarz – 5,00
 137. Port Gdynia, Porter Bałtycki Double BA: Bourbon & Wine – 5,00
 138. Pracownia piwa, Captain Baltic BA – 5,00
 139. Pracownia Piwa, Baltic Pooka – 5,00
 140. Recraft, Mentor 24 – 5,00
 141. Stara Komenda, Porter Komendowy 308 , Red wine BA – 5,00
 142. Wokanda, Świadek Koronny JD BA – 4,88
 143. Komes, Sherry Oloroso – 4,83
 144. Kormoran, Porter Warmiński leżakowany 20 miesięcy – 4,83
 145. Hopkins, Imperialny Biohazard – 4,83
 146. Brokreacja Imperialny Nafciarz Dukielski Laphroaig BA – 4,83
 147. Gloger, Karty na stół – 4,75
 148. Pinta, Imperator Bałtycki (wyleżany) – 4,75
 149. Recraft, Porter 24 Sherry Oloroso Oak Aged – 4,75
 150. Birbant, Clony – 4,75
 151. Czarna Owca, Porter Noster, Rum Barrel Aged – 4,75
 152. Piwne Podziemie, Kraken of Doom – 4,75
 153. Łąkomin, Dziki Dzik Mead BA – 4,75
 154. Brokreacja, Nafciarz Dukielski Jack Daniel’s BA – 4,75
 155. Brokreacja, Deep Dark Sea Pedro Ximenez BA – 4,75
 156. Brokreacja, Call to Create – 4,75
 157. Anderson’s Roasted Developement BBA – 4,75
 158. Konstancin, Porter – 4,67
 159. Kingpin, Angel of Temptation – 4,67
 160. Maltgarden, Sounds Like Chocolate – 4,67
 161. Stu Mostów WRCLW Tonnka, Vanilla, Chocolate Baltic Porter – 4,67
 162. Stu Mostów/Jopen, Black Polished Gold – 4,63
 163. Amber, Grant Imperial [leżakowany 5 lat] – 4,50
 164. Łódzki, Porter [leżakowany 5 lat] – 4,50
 165. Jabłonowo, Porter 9 – 4,50
 166. Porter Jurajski [leżakowany 4 lata] – 4,50
 167. Piwoteka, Porter Bałucki – 4,50
 168. Kormoran, Porter z Wiśnią – 4,50
 169. Przystanek Tleń, Porter Apple Brandy BA – 4,50
 170. Maltgarden, The Big Book of Coconut – 4,50
 171. Golem, Double Dybuk – 4,50
 172. Czarna Owca, Porter Noster Calvados BA – 4,50
 173. Pinta, Portermass Bourbon BA – 4,50
 174. Harpagan, Furia Ferworu Laphroaig BA – 4,5
 175. Bazyliszek, Wars Jack Daniels BA – 4,50
 176. Port Gdynia, Porter Bałtycki Double BA: Jack Daniel’s & Wine – 4,50
 177. Stara Komenda, Porter Komendowy 387 White Wine BA – 4,50
 178. Beerlab, Imperialny porter bałtycki z syropem klonowym – 4,50
 179. Pinta & DUM, Bałtyk-Atlantico Porter – 4,33
 180. Wokanda, Świadek Koronny – 4,33
 181. Maltgarden, Please Pass the Pie – 4,33
 182. Pinta, Bałtyk-Tasman Malbec BA – 4,33
 183. Pracownia Piwa, Baltic Pooka [leżakowana 2 lata] – 4,33
 184. Magic Road, National Black Treasure – 4,25
 185. Jabeerwocky, Porter Geist – 4,25
 186. Cieszyński Porter BBA – 4,25
 187. Setka, Apollo 19 – 4,25
 188. Pracownia Piwa, Szkieletor – 4,25
 189. Bazyliszek, Wars – 4,25
 190. Port Gdynia, Porter Bałtycki Double BA: Rum & Wine – 4,25
 191. Golem, Double Dybuk Four Roses BA – 4,25
 192. Brokreacja, Call to Create Rioja BA – 4,25
 193. Trzech Kumpli, Baltic Porter Day 2023: wędzony z kakao – 4,25
 194. Wroclove Porter – 4,17
 195. Browar Staropolski, Staropolski Porter 9,8% – 4,17
 196. Pinta, Portermass – 4,17
 197. Lapirata, Blackadder – 4,17
 198. Kormoran, Cornus Lupus – 4,17
 199. Gościszewo, Porter 55 – 4,13
 200. Chmielarium Porter 21 – 4,13
 201. Widawa, 5th Anniversary – 4,13
 202. Profesja, Pirat BBA – 4,13
 203. Łódzki Porter – 4,00
 204. Książęce Porter – 4,00
 205. Komes Porter Bałtycki – 4,00
 206. Amber, Grand Imperial Porter Chili – 4,00
 207. Pinta, Bałtyk-Adriatico – 4,00
 208. Twigg, Drops of Jupiter – 4,00
 209. Bazyliszek, Porter Bałtycki z wiśnią i laktozą – 4,00
 210. Nepomucen/Widawa, Dark Forest – 4,00
 211. Harpagan, Ezoteryczne Szuwary Pinot Noir BA – 4,00
 212. Golem, Double Dybuk Bourbon BA – 4,00
 213. Waszczukowe, Porter z Puszczy BBA – 4,00
 214. Jabeerwocky, Jabeer Porter Akvavit BA – 4,00
 215. Cieszyński, Porter Jubileuszowy – 4,00
 216. Łąkomin, Sus scrofa, in occidente fero, Jack Daniels BA – 4,00
 217. Dr Brew, Jack Cherry Porter 24  – 4,00
 218. Racibórz, Raciborski Porter [leżakowany 6 lat] – 3,83
 219. Pinta, Imperator Bałtycki  (świeży) – 3,83
 220. Hopkins, Black Jack – 3,83
 221. Nepomucen, EEM – 3,83
 222. Dukla, Baltic Pirates – 3,83
 223. Dukla, Tortuga – 3,83
 224. Zakładowy, Pan Portier – 3,83
 225. Profesja, Pirat – 3,83
 226. Amber, Grand Imperial – 3,75
 227. Żywiec Porter – 3,75
 228. Magic Road, Baltic Rumour – 3,75
 229. Kazimierz, Latający Jeleń BBA – 3,75
 230. Perła Porter – 3,67
 231. Stu Mostów WRCLW Nitro Baltic Porter Cherry – 3,67
 232. Argus Porter – 3,50
 233. Żywiec Porter [leżakowany 2 lata] – 3,50
 234. Komes, Porter z płatkami dębowymi – 3,50
 235. Komes, Porter Malinowy – 3,50
 236. Jana, Porter Bałtycki – 3,50
 237. Zakładowy, Po robocie – 3,50
 238. Zakładowy, Choinka Zakładowa – 3,50
 239. Bazyliszek, HWDP – 3,50
 240. Harpagan, Ezoteryczne Szuwary – 3,50
 241. Golem, Dybuk Laphroaig BA – 3,50
 242. Profesja, Pirat Rum BA – 3,50
 243. Spółdzielczy, Kotwiczne 3.0 Four Roses BA – 3,50
 244. Porter Grodziski – 3,38
 245. Łąkomin, Sus Scrofa – 3,33
 246. Porter, Staropolski 10,5% – 3,33
 247. Pinta, Wesołych Świąt 2017 – 3,33
 248. Pracownia Piwa, Captain Baltic Winter ed. – 3,33
 249. Tleń, Porter Rum BA [leżakowany 2 lata] – 3,33
 250. Cieszyński Porter – 3,25
 251. Wąsosz Porter – 3,25
 252. Brokreacja, Deep Dark Sea – 3,25
 253. Kraftwerk, Jolly Roger Rum BA – 3,13
 254. Lwówek Porter – 3,00
 255. Lwówek Złoty Pociąg – 3,00
 256. Witnicki Porter – 3,00
 257. Ciechan Porter – 3,00
 258. Broumov, 1918 Porter – 3,00
 259. Staropolski 180 – 3,00
 260. Dictador, Burbon i Vanilkove Struky – 3,00
 261. Mazurski, Porter Bałtycki – 3,00
 262. Pinta, Bałtyk-Pacyfik – 3,00
 263. Baribal Porter – 2,88
 264. Łąkomin, Dziki Dzik – 2,88
 265. Pinta, Wesołych Świąt 2018 – 2,83
 266. Pinta, Imperator Bałtycki Sherry Oloroso [leżakowany 2 lata] – 2,83
 267. Okrętowy, Karaka – 2,75
 268. Lubrow, Kościelec Imperial Porter – 2,75
 269. Dr Brew, Hazelnut – 2,75
 270. Brokreacja, Nafciarz Dukielski 28 plato – 2,75
 271. Nepomucen, Echo ICE – 2,75
 272. Baba Yaga Porter – 2,68
 273. Ciechan, Chocolate Baltic Porter – 2,66
 274. Waszczukowe, Porter z Puszczy – 2,66
 275. Pracownia Piwa, LAB 16 – 2,63
 276. Argus Porter (Łódzki) [leżakowany 2 lata] – 2,50
 277. Okocim Porter – 2,50
 278. Fortuna, Czarne Whisky Wood – 2,50
 279. Kraftwerk, Jolly Roger Whisky BA – 2,50
 280. Rockmill, Oblivion – 2,50
 281. Ciechan, Porter Jakubiak Whisky BA – 2,50
 282. Primator 24 – 2,25
 283. Ułan, Porter Burbon BA – 2,25
 284. Brodacz, Hazelnut&Vanilla Imperial Porter – 2,17
 285. Cornelius Porter – 2,00
 286. Pardubice – 2,00
 287. Black Boss Porter – 1,75
 288. Kraftwerk, Jolly Roger – 1,75
 289. Czarny Kot, Porter ze smakiem pomarańczy i goździków – 1,67
 290. Ułan, Porter Rum BA – 1,50
 291. Ułan, Porter Cognac BA – 1,50
 292. Bednary, El Cid Campeador Jura BA – 1,38
 293. Kujawskie Porter – 1,13
 294. Czarny Kot, Porter ze smakiem wiśni – 1,00
 295. Kufle i Kapsle, Nasz Dziki Bałtyk – 0,00
 296. Bonus: Perła (leżakowana 3 lata) – 7,25
Aleksander Tiepłow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.